Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
INFORMOHU, THIRR NUMRIN EMERGJENT!

Të nderuar qytetarë, bashkatdhetarë kudo që jeni, …

16 March 2020

MPJ
MPJD vazhdon pezullimin e shërbimeve për apostilimin dhe legalizimin e dokumenteve

Prishtinë, 29 mars 2020 – Ministria e Punëve t&eum…

14 March 2020

MPJ
Pas tërmetit që goditi Zagrebin, Ministri Konjufca shpreh solidaritetin me popullin mik kroat

Prishtinë, 22 mars 2020 – Ministria e Punëve t&eum…

14 March 2020

MPJ
Mbrohu nga COVID-19! Frikë JO! Kujdes PO!

Qytetarë të nderuar, Bashkatdhetarë në vende të…

14 March 2020

MPJ
Ministri Konjufca priti diplomatin Kostilník, flasin për njohjen dhe zyrën e Kosovës në Sllovaki

Prishtinë, 13 mars 2020 – Ministri i Punëve të Jas…

13 March 2020

Informatë e rëndësishme për ata që u skadon viza Shengen por që nuk mund të kthehen në Kosovë21.03.2020Qytetarëve të cilëve u skadon viza Shengen por që nuk mund të kthehen në Kosovë për shkak të masave të marra për të parandaluar...më shumë
Masat e reja kufizuese për arritjet në Japoni që prekin shtetasit dhe vizitorët nga/në Republikën e Kosovës02.04.2020Tokio, 2 prill 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme e Japonisë njofton për “Masat e reja për forcimin e masave kufitare” të vendosura në takimin e...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more