Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme
REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Konferenca e Dytë “Shqiptarët në Australi – Integrimi dhe ruajtja e lidhjeve me Atdheun23.11.2017Kjo konferencë ka për qëllim të mbledh në Melbourne përfaqësues të Komunitetit Shqiptar, shqiptar të suksesshëm në institucione shtetërore...më shumë
Ambasadori Ukelli hapi Jazz Koncertin e Rona Nishliut ‘Me Motivet Tona’18.03.201915 mars 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës z. Sami Ukelli bëri hapjen e Jazz Koncertit të Rona Nishliut ‘Me Motivet Tona’, e cila për herë të...më shumë
Verërat e Kosovës të gatshme për tregun belg 05.03.2019Gjatë datave 25-27 shkurt përfaqësues të kompanive StoneCastle dhe Suhareka, duke përfshirë edhe pronarët z. Avdi Gecaj dhe z. Haziz Tafaj, qëndruan në...më shumë
Ambasadori Cana mori pjesë ne promovimin e librit ne gjuhen bullgare “Poezia shqipe ne Kosovë”08.03.2019Sofje, 7 mars- Ambasadori i Republikës së Kosovës në Sofje, Edon Cana dhe Ambasadorja e Shqipërisë Donika Hoxha me ftesë te Departamentit te Ballkanistikës ne...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Festimet e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës në Paris 05.03.2019E dielë, 17 shkurt, Harku i Triumfit - francezë dhe kosovarë, përfaqësues institucionalë, të komunitetit të biznesit, kulturës dhe akademisë asistuan...më shumë
Ambasadori Cufaj takohet me Serketarin Shtetëror të Ministrisë së Komunikacionit Guido Beermann04.03.2019Ambasadori i Republikës së Kosovës në Republikën Federale të Gjermanisë është pritur sot në Ministrinë e Komunikacionit dhe Digjitalizimit nga...më shumë
Ambasadori Greiçevci dorëzoi letrat kredenciale tek Mbreti i Holandës08.11.2018Hagë, 17 tetor 2018 – Ambasadori i i Republikës së Kosovës, Sh.T.Z. Lirim Greiçevci, i ka dorëzuar Letrat Kredenciale Mbretit të...më shumë
Ambasadori Kallaba u takua me Rektorin e Universitetit shtetëror të mjekësisë Semmelweis12.03.2019Ambasadori Kallaba zhvilloi një takim me Rektorin e Universitetit shtetëror të mjekësisë Semmelweis, Dr. Bela Merkely, ku u prit në objektet prestigjioze të...më shumë
Ambasada e Republikës së Kosovës në Romë shënon 11 vjetorin e pavarësisë së Republikës së Kosovës22.02.2019Romë, 20 shkurt 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali organizoi pritje solemne për nder të përvjetorit të njëmbëdhjetë të...më shumë
Nënshkruhet Memorandum bashkëpunimi në fushën e turizmit me Japoninë21.09.2018Tokio, 20 shtator 2018 - Ushtruesja e detyrës e ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, me nismë të Ambasadës së Republikës...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Ambasadori Dedaj u prit nga kryetari i Strugës, Ramiz Merko 08.03.2019Strugë, 6 shkurt 2019 - Në kuadër të vizitave të komunave të ndryshme në Maqedoninë e Veriut, ambasadori i Republikës së Kosovës, Gjergj Dedaj u...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Një film dhe verëra nga Kosova prezantohen në Muajin e Frankofonisë në Panama 11.03.2019Panama, 11 mars 2019 – Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Panama, znj. Zana Rudi, së bashku me Ambasadorin e Francës, drejtuesit e Aleancës franceze...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takon ambasadorin norvegjez Per Strand Sjaastad18.07.2018Tiranë, 18 korrik 2018 - I Ngarkuari me Punë, Sylë Ukshini, ka pritur në ambasadorin norvegjez në Kosovë, Per Strand Sjaastad, i cili po ashtu...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasadori Avni Kastrati u prit nga Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, Dejan Zhidan14.03.2019Lubjanë, 14 mars 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Slloveni, Avni Kastrati, u prit në takim nga Kryetari i Asamblesë Kombëtare të...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
Republika e Kosovës gjithnjë e më afër bashkatdhetarëve, Ambasada e Kosovës në Ankara fillon edhe me shërbime konsullore01.12.2018Ankara, 1 dhjetor 2018 - Në vazhdën e zgjerimit dhe funksionalizimit të shërbimeve konsullore për shtetasit tanë, në Ambasadën e Republikës së...më shumë
Ambasadorja Nazane Breca priti në takim ambasadorin e Belgjikës28.02.2019Bernë, 28 shkurt 2019 – Ambasadorja Nazane Breca, ka pritur në një takim njohës në Ambasadë, ambasadorin e ri të Mbretërisë së Belgjikës...më shumë