461 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Kosova pranohet si anëtar asocicues në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë
Jerevan, 11 Tetor 2018 – Republika e Kosovës ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm brenda Organizat&...
MPJ
Pacolli nga Armenia: Sot pritet konfirmimi për avancimin e statusit të Kosovës, nga anëtarë vëzhgues në atë të asocuar
Prishtinë, 11 tetor 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli bashkë me presidentin i ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Ngritja e statusit në Organizatën Ndërkombëtarë të Frankofonisë lajm i mirë për Kosovën
Jerevan, 10 Tetor 2018 – Ngritja e statusit të Republikës së Kosovës nga ai i tanishëm si vëzhgues në at&...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli i adresohet me fjalim Ministrave të Jashtëm vendeve anëtare të Frankofonisë, kërkon mbështetje për anëtarësim në INTERPOL
Jerevan, 10 Tetor 2018 – Kryediplomati i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, në adresimin e tij para Ministrave të Jashtëm të vendeve ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli takon Ministrin e Shtetit të EBA-së në Samitin e Frankofonisë, EBA mbështet anëtarësimin e Kosovës në Organizata Ndërkombëtare
Jerevan, 10 Tetor – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli takon disa Ministra të Jashtëm në Samitin e Frankofonisë, mbështetje e fuqishme për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
Jerevan, 9 Tetor – Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Armeni dhe pjesëmarrjes në Konferencën ...
MPJ
Në Prishtinë mbahet konferenca ‘Follow up on the 2018 London Western Balkans Summit’
Prishtinë, 9 tetor 2018 - Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, p&...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli takon Ministrin e Jashtëm të Armenisë, Mnatsakanyan diskuton për bashkëpunimin në Frankofoni dhe kontaktet në mes dy vendeve
Jerevan, 9 Tetor – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, ka vazhduar agjendën e takimeve ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli takon përfaqësuesin e Republikës Seychelles në Organizatën e Frankofonisë, i shtron kërkesën për njohje
Jerevan, 9 Tetor – Në kuadër të punimeve të Konferencës së Frankofonisë, e cila po i zhvillon punimet në kryeqytetin armen, ...