461 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Kosovës i pranohet kërkesa për ngritje të statusit të vendit të asocuar në Frankofoni, nga Këshilli i Ministrave të Frankofonisë
Jerevan, 9 Tetor - Kanë filluar punimet e Konferencës së Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Në kuadër të k&...
MPJ
Zëvendësministri Besnik Hoti zhvilloi takimin me Rrjetin e Bizneseve të Diasporës në Francë
Paris, 9 tetor 2018 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Besnik Hoti i shoqëruar ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli ka udhëtuar për në Armeni, merr pjesë në ministerialin dhe Samitin e Frankofonisë në Jerevan
Prishtinë, 8 Tetor 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovë...
MPJ
Në Konsullatën e Kosovës në Stuttgart mbahet sesioni informues "Klima e investimeve në Kosovë"
Stuttgart, 6 tetor 2018 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Besnik Hoti ka marrë pjesë  në sesionin informues "Klima e ...
MPJ
MPJ ka bërë të gjitha përgatitjet, Ministri i Jashtëm Pacolli përfaqëson Kosovën në Konferencën e Frankofonisë në Armeni
Prishtinë, 6 tetor 2018 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, ka bërë të gjitha ...
MPJ
Serbia të lirojë urgjentisht shtetasin e Republikës së Kosovës
Prishtinë, 5 Tetor 2018 – Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka pranuar informacionin e konfirmuar zyrtar, që ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli uron fituesit e Çmimit Nobel për Paqe, Kosova do të luajë rol aktiv për ndalimin e dhunës seksuale në konfliktet botërore
Prishtinë, 5 Tetor 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli pritet nga homologu i tij portugez Silva, Portugalia do ta mbështet Kosovën për liberalizim vizash dhe INTERPOL
Lisbonë, 2 Tetor 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ...
MPJ
Zëvendësministri Dedaj mori pjesë në zbulimin e shtatores së Shën Nena Terezës në Itali
Itali, 1 tetor 2018 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj mori pjesë në zbulimin e shtatores se Shën Nena ...