462 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Hoxhaj takon deputetët britanikë: Mbretëria e Bashkuar ka interes për Kosovën dhe Ballkanin

Prishtinë, 14 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në takim sot një …

MPJ
Kosova dhe SHBA-të fuqizojnë amendamentin e nëntë të marrëveshjes së grantit për objektivat zhvillimore

Prishtinë, 26 dhjetor 2017 - Ratifikohen dhe hyjnë në fuqi nga data e nënshkrimit pas publikimit në gazetën zyrtare Marr…

MPJ
Zëvendësministri Berisha në kremtimin e meshës së Krishtlindjeve në Vatikan

Vatikan, 24 dhjetor 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, ambasadori Anton Berisha ka marrë pjesë në k…

MPJ
Ministri Pacolli pjesë e ministerialit të OBI-it në Stamboll, takon përfaqësues shtetesh njohëse dhe jo-njohëse

Stamboll, 22 Nëntor, 2017 - Me ftesë të Qeverisë së Republikës së Turqisë, Zëvendës-Kryeministri i P…

MPJ
Ministri Pacolli pret Ambasadoren greke, diskutohet mbi nivelin e marrëdhënieve dy-palëshe

Prishtinë, 21 Nëntor 2017 – Në kuadër të takimeve të shumta që kishte gjatë ditës me korin diplomat…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli vizitë zyrtare në Slloveni, nis takimet me homologun e tij slloven

Prishtinë, 19 Dhjetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, z. Behgjet Pacolli, ka nisur sot vizi…

MPJ
Zëvendës Ministri Hoti merr pjesë në promovimin e krijimtarisë shqiptare në Malmë të Suedisë

Malmë, 19 dhjetor 2017 – Zëvendës Ministri i Punëve të Jashtme, z. Besnik Hoti ka marrë pjesë në promovi…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Kosova dhe Sllovenia do të thellojnë bashkëpunimin ekonomik, Forumi Ekonomik brenda tre muajve

Prishtinë, 19 Dhjetor 2017 – Republika e Kosovës dhe Republika e Sllovenisë do të thellojnë edhe më shumë bas…

MPJ
Fuqizohet plotësim ndryshimi i Marrëveshjes për IPA 2012 në mes të Kosovës dhe Bashkimit Evropian

Prishtinë, 19 dhjetor 2017 – Republika e Kosovës ka fuqizuar plotësim – ndryshimin 2 të Marrëveshjes për IPA…

MPJ
Kosova shënon me ekspozitë Vitin 2017, si Vit i shpallur Ndërkombëtarë nga Kombet e Bashkuara për Zhvillimin e Qëndrueshëm të Turizmit

Bukuritë natyrore të Kosovës prezantohen në ZvicërMelide, 18.12.2017 – Në qendrën e Arteve, “Ibrahim Ko…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli pret një delegacion të BE-së, diskutohen çështje të sigurisë

Prishtinë, 15 Dhjetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur një d…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli pret shefin e OSBE-së në Kosovë, diskutohen prioritetet e shtetit italian si kryesues gjatë vitit 2018

Prishtinë, 15 Dhjetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur në nj…

MPJ
Fjalimi i ministrit të jashtëm, Behgjet Pacolli, në pritjen e organizuar me rastin e festave të fundvitit

15 Dhjetor, 2017    I nderuar zoti President,I nderuar Kryetar i KuvenditI nderuar Kryeministër,Shkëlqesi Ambasadorë,Të…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli bashkon Korin Diplomatik dhe krerët e Institucioneve për festat e fundvitit, vendosë traditë të re në MPJ

Prishtinë, 15 Dhjetor – Me rastin e festave të fundvitit, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, z. B…

MPJ
Zëvendësministri Hoti vizitoi Kuvendin e Shqipërisë, u prit nga Taulant Balla

Tiranë, 13 dhjetor 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Besnik Hoti, gjatë…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në Kartën e Adriatikut: Hyrjen e Kosovës në NATO nuk mund ta pengojë e as ta vonojë askush prej vendeve të rajonit

Shkup, 13 Dhjetor 2017 - Hyrjen e Kosovës në NATO nuk mund ta pengojë e as ta vonojë askush prej vendeve të rajonit. Ky ka qe…

MPJ
Shtyhet vizita e Ministrit të Jashtëm Pacolli në Suedi, shkak kushtet e papërshtatshme atmosferike

Prishtinë, 12 Dhjetor 2017 – Vizita zyrtare e Zëvendës-Kryeministrit të Parë dhe Ministrit të Jashtëm, z. Beh…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli uron homologen e tij dhe popullin kenian, me rastin e 54 vjetorit të Pavarësisë (Ditës së Jamhuri-it)

Prishtinë, 12 Dhjetor 2017 – Me rastin e 54 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kenias, Zëvendë…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në Maqedoni, merr pjesë në takimin e vendeve të Kartës së Adriatikut (A5)

Shkup, 12 Dhjetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm po qëndron për vizitë në Ma…

MPJ
Zëvendës-ministrja e Jashtme Vuniqi, po merr pjesë në konferencën e shteteve afrikane në Egjipt, takime me përfaqësues shtetesh njohëse dhe jo-njohëse

Sharm El-Sheikh - Zëvendës-Ministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi, po merr pjesë në konferencën “Afrika…

MPJ
Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli pret në takim delegacionin e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Behgjet Pacolli, ka pr…

MPJ
Ministri Pacolli: Nuk do të lejojmë ndarje, kapërcim të Planit Ahtisaari dhe konfrontim të botës në blloqe për anëtarësim në OKB

Prishtinë, 8 Dhjetor 2017 - Procesi i Integrimit tonë ndërkombëtarë si në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (…

MPJ
Ministri Pacolli: Nga përafrimi i politikës së jashtme me BE-në përmbushim interesat e shtetit, qytetarëve dhe ato kombëtare

Prishtinë, 12.05.2017 – Nëpërmjet përafrimit me Bashkimin Evropian, politikën e tij të jashtme, ne përmbushim…

MPJ
Ministri Pacolli në DASH, ri-konfirmohet mbështetja dhe angazhimi amerikan

Uashington D.C., 30 Nëntor 2017 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, z.Behgjet Pacolli, në kuadër të…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në Këshillin Atlantik: Vetëm zhvillimi ekonomik mund të zgjidh konfliktin ndër-etnik

Uashington D.C., 30 Nëntor 2017 – Shansi i vetëm efektiv për Ballkanin Perëndimor për të përmirësuar sta…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli takohet me Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Trump, Gjeneralin H.R. McMaster

Uashington D.C., 30 Nëntor 2017 – Në ditën e tretë të vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amer…

MPJ
Zëvendësministri Berisha takon arqipeshkvin Juliusz Janusz

Lubjanë, 29 Nëntor 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton …

MPJ
Zëvendëskryeministri Pacolli vizitë zyrtare në ShBA, pritet të zhvillojë takime të nivelit të lartë

Prishtinë, 28 Nëntor 2017 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka udhëtuar sot pasdite …

MPJ
Fjalimi i ZvKM/MPJ z. Behgjet PACOLLI

/I nderuar Kryeminstër Rama, I nderuari Kryeministër Haradinaj, Të nderuar kolegë Është kënaqësi e madhe p&eum…

MPJ
Zëvendësministri Berisha priti ambasadorin e Hungarisë, Lazlio Markusz

Prishtinë, 27 Nëntor 2017- Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton…

MPJ
Zëvendësministri Berisha takoi ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanović

Prishtinë, 27 Nëntor 2017- Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i republikës së Kosovës, ambasadori Anton…

MPJ
Pse Korça, si start i ri për bashkëpunimin me Shqipërinë?

Është një kënaqësi e madhe dhe surprizë e bukur për mua të gjendem sot në Korçë, në k&eu…

MPJ
Komunikatë për media: Zëvendëskryeministri Pacolli takon disa homologë të tij në konferencën e Frankofonsisë në Paris

Paris, 26 Nëntor 2017 – Në kuadër të Ministerialit 34-të të Konferencës së Frankofonisë, që po…

MPJ
Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli dënon ashpër sulmin e tmerrshëm në Egjipt

Prishtinë, 25 Nëntor 2017 - Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pa…

MPJ
Zëvendëskryeministri Pacolli pranon Notën Verbale të njohjes nga Madagaskari

Paris, 25 Nëntor 2017 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pranuar zyrtarisht Notën Verba…

MPJ
Zëvendësministri Dedaj ftohet në Bruksel

Prishtinë, 23 nëntor 2017 - Zevendësministri i Punëve të Jashtme të Republikes së Kosovës, z. Gjergj Dedaj &eu…

MPJ
Kongresmeni Engel njeh kontributin e Ministrit Pacolli për njohje, Pacolli kërkon shtimin e prezencën amerikane

Prishtinë, 21 Nëntor 2017 – Gjatë një mëngjesi pune të zhvilluar sot me Zëvendëskryeministrin e Parë…

MPJ
Ministri Pacolli vlerëson mbështetjen e Arabisë Saudite, kërkon mbështetje për shtimin e njohjeve dhe zgjerim bashkëpunimi bilateral

Prishtinë, 21 Nëntor 2017 – Vlerësim për qeverinë e re, gatishmëri për mbështetje të gjithanshme dh…

MPJ
Zëvendësministri Berisha pret në takim ambasadorin austriak, Gernot Pfandler

Prishtinë, 21 nëntor 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anto…

MPJ
Ministri Pacolli: Kosova dhe Sllovakia duhet të ngritin nivelin e përfaqësimit diplomatik dhe intensifikojnë marrëdhëniet ekonomike

Prishtinë, 21 Nëntor 2017 – Ngritja e nivelit të përfaqësimit diplomatik rezident në mes Kosovës dhe Sllovaki…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pjesë e takimeve me krerët e lartë të BE-së në Bruksel

Bruksel, 17 Nëntor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z…

MPJ
Komunikatë për media

Prishtinë, 17 Nëntor 2017 – Ministria e Punëve të Jashtme ka vërejtur se, sot, në disa media serbe, të cituar…

MPJ
Fjalimi i plotë i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm, z Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor

Fjalimi i plotë i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm, z Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe…

MPJ
Zëvendësministri Berisha pret në takim ambasadorin slloven, Bertoncelj

Prishtinë, 13 nëntor 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anto…

MPJ
Zëvendësministri i Jashtëm Berisha takoi ambasadorin italian, bashkëpunimi në interes të dy vendeve

Prishtinë, 10 nëntor 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, ambasadori Anton Berisha, priti në takim, a…

MPJ
Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi: Kosova do të zbatojë obligimet e MSA-së përkitazi me cilësinë e ajrit

Prishtinë, 10 nëntor 2017 – Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi mori pjesë në tryez&eum…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Mbështetja franceze për Kosovën vazhdon, presim rritje investimesh

Paris, 8 Nëntor 2017 – „Ejani në Kosovë, në vendin e një rinie të mrekullueshme, por që ka nevojë …

MPJ
Ministri Pacolli takon shkrimtarin Kadare-Kadare: Pacolli ka vënë në shërbim të Kosovës, emrin, autoritetin dhe personalitetin e tij

Paris, 8 Nëntor 2017 – “Më vjen mirë, që e kam mysafir në shtëpi ministrin e jashtëm të Kosovë…

MPJ
Ministri Pacolli në Asamblenë Nacionale të Francës, Franca e interesuar për bashkëpunim ekonomik, arsimor dhe kulturorë

Paris, 8 nëntor 2017 - Atmosferë e ngrohtë dhe shumë interes, deri në detaje, për Kosovën dhe mundësitë e…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli shpreh keqardhje dhe e dënon ashpër sulmin në Teksas të ShBA-ve

Prishtinë, 5 Nëntor 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, shpreh keqardhje dhe dënon ashpër sulmin…

MPJ
Deklaratë për media e Ministrit të Jashtëm Pacolli në lidhje me deklarimet e Ambasadorit rus në Beograd, Alexander Chepurin

"E lexova me vëmendje të shtuar deklaratën e Ambasadorit rus në Beograd, Alexander Chepurin, i cili sipas raportimeve të…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Kosova model suksesi për ndërtimin e paqes, bashkëjetesës në mes komuniteteve dhe tolerancës ndër-fetare

Valletta, 2 nëntor, 2017 – Kosova, me përvojën e saj në ndërtimin e paqes, bashkë-jetesën në mes komunit…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli dënon fuqishëm sulmin në Nju Jork

Prishtinë, 2 nëntor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës s&…

MPJ
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, vizitë në Maltë

Prishtinë, 1 nëntor 2017 – Gjatë qëndrimit në Maltë, ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli, e nisi aktivitetin …

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli pritet nga Presidentja e Maltës, Coleiro Preca, pritet Memorandum Bashkëpunimi në mes dy vendeve

Valletta, 1 Nëntor, 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së…

MPJ
Ministri Pacolli pritet nga homologu i Maltës Abela, pajtohen për Forum Ekonomik në mes dy vendeve

Valletta, 1 Nëntor, 2017 – Në vazhdim të vizitës së tij zyrtare në Maltë, Zëvendës-Kryeministri i P…

MPJ
Komunikatë për media

Prishtinë, 31 Tetor 2017 – Ministria e Punëve të Jashtme deri më tash nuk ka pranuar asnjë dokument zyrtarë në…

MPJ
Mbahet Forumi Ekonomik –Kosovë Turqi, Pacolli fton bizneset turke të rrisin investimet në Kosovë

Prishtinë, 27 Tetor 2017 – Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Turqi, Zëvendës-Kryeministri i Par…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri Pacolli takon Kryeministrin e Turqisë Yildrim, Kosova dhe Turqia do të thellojnë marrëdhëniet bilaterale

Prishtinë, 27 Tetor 2017 – Në përfundim të vizitës së tij në Turqi, Zëvendës-Kryeministri i Par&eum…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli vizitë zyrtare në Turqi, Turqia do ta mbështesë edhe më shumë Kosovën

Prishtinë, 26 Tetor 2017 – Turqia do ta mbështesë Kosovën edhe më shumë se më parë dhe në të g…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në takimin me diplomatin amerikan Yee: Zgjidhjet ekonomike lehtësojnë marrëdhëniet ndër-etnike

Prishtinë, 25 Tetor 2017 – “Zgjidhjet ekonomike janë shumë të mira për të lehtësuar marrëdhën…

MPJ
Prej 1 nëntorit Kosova dhe Italia fuqizojnë marrëveshjen për rregullimin reciprok të transportit rrugor ndërkombëtar të udhëtarëve dhe mallrave

Prishtinë, 25 tetor 2017 - Republika e Kosovës dhe Republika e Italisë kanë njoftuar njëra tjetrën për përmbus…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Katari do të mbështesë fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në Organizata Ndërkombëtare

Prishtinë, 24 Tetor 2017 – Shteti i Katarit ka mbështetur dhe qëndruar pranë Kosovës në të gjitha proceset dh…

MPJ
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në takimin me stafin e MPJ-së: Imazhi i Kosovës duhet të përmirësohet

Prishtinë, 19.10.2017 – Respekt ndaj njëri tjetrit, dashuri për punën, shtim të përgjegjësisë ndaj Insti…

MPJ
Konkurs për përzgjedhjen e Fotografive dhe Shkrimeve më të mira për promovimin e Kosovës për vitin 2017

Me iniciativën e Zëvendës-Kryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, Ministria…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli takon diplomaten e Luksemburgut, kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave dhe bashkëpunim ekonomik

Prishtinë, 12 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli i adresohet ministerialit të Grupit të Vishegradit

Budapest, 11 Tetor 2017 – Gjatë sesionit plenar të ministerialit të Grupit të Vishegradit, ku morën pjesë shefat e…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Kosova dhe Belgjika duhet të rrisin bashkëpunimin ekonomik dhe nxitjen e investimeve

Prishtinë, 10 Tetor 2017 – Republika e Kosovës dhe Mbretëria e Belgjikës duhet t’i shtojnë energji të reja p…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli mirëpret homologun e tij nga Finlanda, vlerëson marrëdhëniet miqësore dhe rolin finlandez në shtet-ndërtim

Prishtinë, 10 Tetor 2017 – Kryediplomati i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, së bashku me një delegacion t&e…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Kuvajti i gatshëm të investojë në Kosovë, Forumi Ekonomik vitin e ardhshëm

Prishtinë, 5 Tetor 2017 – Shteti i Kuvajtit është i gatshëm të rrisë investimet në Kosovë dhe për k…

MPJ
Kosova dhe SHBA-të fuqizojnë marrëveshjen për grant për sfidat e mijëvjeçarit

Prishtinë, 5 tetor 2017 – Republika e Kosovës dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë fuqizuar marrëveshja &ldquo…

MPJ
Zv/Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pret ambasadorin e Norvegjisë, Norvegjia e interesuar të thellojë bashkëpunimin me Kosovën

Prishtinë, 4 Tetor 2017 – Në vazhdën e takimeve të kurtuazisë me Ambasadorët rezident të shteteve të hua…

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Qytetarët e Kosovës që duan lëvizjen e lirë nuk kanë lidhje me Demarkacionin

Prishtinë, 4 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së …

MPJ
Deklaratë për media në lidhje me procesin e aplikimit të Kosovës në Organizata Ndërkombëtare

Prishtinë, 4 Tetor 2017 – Ministria e Punëve të Jashtme informon opinionin e gjerë publik se procesi i anëtarësimi…

MPJ
Zëvendës - Kryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pret ambasadorin e Austrisë, Kosova dhe Austria me plan veprimi për marrëdhëniet dy-palëshe

Prishtinë, 3 Tetor 2017 – Kosova dhe Austria do të kenë një plan veprimi dy-palësh me qëllim të thellimit dhe…

MPJ
Zv/KM dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pret Zëvendës-Kryeministrin e Maqedonisë Osmani, Kosova dhe Maqedonia me mbledhje të përbashkët në mes dy Qeverive

Prishtinë, 3 Tetor 2017 – Republika e Kosovës dhe Republika e Maqedonisë do të mbajnë mbledhje të përbashk&eu…

MPJ
Zëvendës - Kryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pret ambasadorin e Hungarisë, Kosova dhe Hungaria synojnë rritjen e shkëmbimit tregtar

Prishtinë, 3 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së …

MPJ
Zv/Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli në Shkollën Diplomatike për diplomat të rinj: Kosova model suksesi për diplomacinë ndërkombëtare

Prizren, 2 Tetor 2017 – Nën organizimin e Akademisë Diplomatike nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe me mbështetje t&e…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli dënon fuqimisht sulmin e ulët dhe qyqar që ndodhi në qytetin Edmonton në Kanada

Prishtinë, 1 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli dënon fuqimisht sulmin barbar, që ndodhi në Marseille të Francës

Prishtinë, 1 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli takohet me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së Mogherini, kërkon përshpejtimin e liberalizimit të vizave

Bruksel, 29 Shtator 2017 – Zëvendës-Kryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, z. Behgjet Pacolli, i ka thënë …

MPJ
Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pritet nga Komisioneri Hahn, Kosova duhet të fokusohet në zbatimin e agjendës evropiane

Bruksel, 28 Shtator 2017 - Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikes se Kosovës, z. Beh…

MPJ
Promovimi i turizmit – prioritet i diplomacisë

Prishtinë, 27 shtator 2017 – Me rastin e Ditës Botërore të Turizmit, Ministria e Punëve të Jashtme, Ministria e Tr…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pritet në selinë qëndrore të NATO-s, ri-konfirmohet vazhdimi i mbështetjes

Bruksel, 28 Shtator – 2017 – Në vazhdim të vizitës zyrtare në Bruksel, Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe…

MPJ
Komunikatë për media nga Vizita e Zëvendës -Kryeministrit të parë dhe Ministrit të Jashtëm Pacolli në Mal të Zi

Podgoricë, 26 Shtator 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës s&eum…

MPJ
Deklaratë për media e Zëvendës -Kryeministrit të parë dhe Ministrit të Jashtëm Pacolli pas takimit të tij me homologun malazez, Srdjan Darmanoviç

Podgoricë, 26.09. 2017 – Në kuadër të vizitës së tij të parë zyrtare në Malin e Zi dhe të dyt&…

MPJ
Agjenda e vizitës së nesërme të Zëvendëskryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, z.Behgjet Pacolli në Malin e Zi

E martë, 26 Shtator 2017 10:15 Takim me Z. Srdjan Darmanović Ministër i Punëve të Jashtme i Malit të Zi Vil…

MPJ
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli takoi ambasadorin e Republikës së Maqedonisë dhe të Zvicrës

Prishtinë, 25 shtator 2017 - Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i punëve te Jashtme z. Behgjet Pacolli ka pritur sot ne…

MPJ
Zv. Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Pacolli takon homologun e tij nga Armenia, Sh.T.Z.,Eduard Nalbandyan

New York, 23 Shtator – 2017 – Në ditën e fundit të takimeve të tij zyrtare në margjina të punimeve të A…

MPJ
Zv. Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli në takimin e vendeve të Kartës së Adriatikut: Kosova duhet të bëhet anëtare e plotë

New York, 22 Shtator – 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovë…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm Pacolli takon homolugun e tij të Emiratave të Bashkuara Lartmadhërinë e Tij, Sheikh Abdullah bin Zayed bin Sultan Al Naya

New York, 21 Shtator 2017 - Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikes se Kosovës, z. Be…

MPJ
Komunikatë për media

Ministria e Punëve të Jashtme ka qenë dhe mbetet e përkushtuar për anëtarësimin e plotë të Republikë…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm Pacolli takoi homolugun e tij nga Brunei Darussalam, synohet thellimi i bashkëpunimit ekonomik

New York, 21 Shtator 2017 - Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës se Kosovës, …

MPJ
Takimet e Zv/Kryeministrit të parë dhe Ministrit të Jashtëm, z. Behgjet Pacolli në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së

New York, 19 Shtator 2017  Kosova formalizon bashkëpunimin me Jordaninë në inteligjencë, siguri dhe arsim  Zëvend…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli dënon gjuhën e përdorur anti-semitiste në Kosovë

Prishtinë, 19 Shtator, 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve i Republikës së Kosovës…

MPJ
Sqarim lidhur me intervistën e Zv/Kryeministrit të parë dhe Ministrit të Jashtëm, z.Behgjet Pacolli dhënë mediumit zviceran SRF

Të nderuar, Të gjitha verzionet e shkurtuara në shqip të një interviste që Zëvendëskryeministri dhe Ministri i…

MPJ
Zv. Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli dënon sulmin e ulët dhe qyqar në Londër

Prishtinë, 15 shtator 2017 - Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. B…

MPJ
Zv/Kryeministri i parë dhe ministri Jashtëm Behgjet Pacolli, takohet me shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë

Prishtinë, 15 shtator 2017 - Në takimin njohës që Zëvendëskryeminiministri i parë dhe ministri i Punëve të…

MPJ
Zv. Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli takohet me Presidentin Meta dhe Kryeministrin Rama

Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës z. Behgjet PACOLLI, ka r…

MPJ
Zv. Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli takon homologun e tij shqiptar Bushati, zotohet për hapjen e misioneve të përbashkëta Diplomatike

Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri I Jashtëm I Republikës së Kosovës ka nisur vizitën e tij të parë zyrta…

MPJ
Zv/Kryeministri Pacolli zyrtares së lartë të BE-së: Liberalizoni vizat që të rinjtë e Kosovës të dalin nga izolimi

"Përshpejtimi i procesit të liberalizimit të vizave për shtetasit e Republikës së Kosovës është i nj…

MPJ
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli takoi Ambasadorin e Sllovenisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka v…

MPJ
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli takoi të Ngarkuarin e Përkohshëm me Punë të Gjermanisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka v…

MPJ
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli takoi Ambasadoren e Turqisë, ri-konfirmohet mbështetje dhe bashkëpunimi dypalësh

Në vazhdën e takimeve me korin diplomatik të akredituar në Kosovë, Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i …

MPJ
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli takoi Ambasadoren e Kroacisë, vlerësohen marrëdhëniet e shkëlqyera në mes dy vendeve

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka p…

MPJ
Komunikatë për media

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dënon fuqimisht lansimin dhe testimin vazhdueshëm të rak…

MPJ
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z.Behgjet Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, diskutohet liberalizimi i vizave

Prishtinë, 12 shtator 2017 -Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosov…

MPJ
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-ve z.Greg Delawie

Prishtinë, 12 shtator 2017 - Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Koso…

MPJ
Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm, z. Behgjet Pacolli, pranon detyrën zyrtare si Ministër i Jashtëm

Prishtinë, 11 Shtator 2017 - Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, z. Behgjet Pacolli, ka pranuar sot detyr&eu…

MPJ
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, ka pritur ambasadorët e Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë

Prishtinë, 11 shtator 2017 - Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Koso…

MPJ
Republika e Kosovës dhe Bashkimi Evropian nënshkruajnë Memorandumin për vëzhgimin e Zgjedhjeve Lokale, 2017

Prishtinë, 6 Shtator 2017 – Republika e Kosovës dhe Bashkimi Evropian kanë nënshkruar Memorandumin e Mirëkuptimit n&eum…

MPJ
Ministri Demaj pranon kopjen e letrave kredenciale nga Ambasadori i ri slloven, vlerësohen marrëdhëniet tradicionalisht miqësore në mes dy vendeve

Prishtinë, 6 Shtator 2017 – Ushtruesi i Detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së …

MPJ
Zëvendës-ministri Murtezaj kërkon përshpejtimin e proceseve integruese në Forumin Strategjik të Bledit

Bled, 6 Shtator 2017 - Në ditën e dytë të punimeve në kuadër të Forumit Strategjik të Bledit, është …

MPJ
Zëvendës-Ministri Murtezaj në Forumin e Bledit, Kosova e gatshme të kryesojë me Procesin e Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP-it)

Bled, 5 Shtator 2017 – Zëvendës-ministri i Punëve të Jashtme në detyrë i Republikës së Kosovës, Val…

MPJ
Ministri Demaj takon ambasadoren e Greqisë, e falënderon për mbështetjen greke në nismat rajonale dhe Organizatat Ndërkombëtare

Prishtinë, 4 shtator 2017 – Ushtruesi i Detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së …

MPJ
Kosova dhe Tajlanda synojnë të rrisin bashkëpunimin dy-palësh

Prishtinë, 31 Gusht 2017 – Pas njohjes zyrtare të Republikës së Kosovës nga ana e Mbretërisë së Tajland&…

MPJ
Ministri Demaj pret Ambasadoren e Finlandës, diskutohet mbi vazhdimin e organizimit të Konferencës ndër-fetare

Prishtinë, 29 Gusht 2017 – Ushtruesi i Detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së K…

MPJ
Komunikatë për medie: Demaj pret në takim Ambasadorin e Austrisë, vlerëson lart marrëdhëniet e shkëlqyeshme në mes dy vendeve

Prishtinë, 29 Gusht 2017 – Ushtruesi i Detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së K…

MPJ
Komunikatë për medie: Ministri Demaj mirëpret ri-emërimin e Bushatit për Ministër të Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë

Prishtinë, 28 Gusht 2017 – Ushtruesi i Detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së K…

MPJ
Komunikatë për medie: Misionet Diplomatike të Republikës së Kosovës do të hapin librin e ngushëllimeve për ish-Kryeministrin, Bajram Rexhepi

Prishtinë, 22 Gusht 2017 – Pas ndarjes nga jeta të ish-Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Bajram Rexhepi, t&e…

MPJ
Komunikatë për medie: Misionet Diplomatike të Republikës së Kosovës do të hapin librin e ngushëllimeve për ish-Kryeministrin, Bajram Rexhepi

Prishtinë, 22 Gusht 2017 – Pas ndarjes nga jeta të ish-Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Bajram Rexhepi, t&e…

MPJ
Ministri Demaj ngushëllon familjen Rexhepi, vlerëson kontributin e tij për shtet-ndërtimin e Kosovës

Prishtinë, 21 Gusht 2017 – Ushtruesi i Detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së K…

MPJ
Demaj dënon sulmin tragjik në Barcelonë

Prishtinë, 17 Gusht 2017 – Ud. ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Emaunel Demaj, ka dënuar…

MPJ
Republika e Kosovës dhe Republika e Maqedonisë nënshkruajnë marrëveshje për hapjen e pikës kufitare në Stançiq

Prishtinë, 16 Gusht 2017 – Republika e Kosovës dhe Republika e Maqedonisë kanë nënshkruar edhe një marrëveshj…

MPJ
Hoxhaj në Samitin e Triestes: Zhvillimi ekonomik i Ballkanit parakusht për integrim

Trieste, 12 korrik 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në Itali, ku po merr pjes&eum…

MPJ
MPJ përgënjeshtron Serbinë: Kosova është anëtare me të drejta të plota e WCO (Dokument)

Prishtinë, 8 Korrik 2017 - Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës informon qytetarët e Kosovës se Serbia me mbësht…

MPJ
Fuqizohet marrëveshja për transportin rrugor të udhëtarëve dhe mallrave ndërmjet Kosovës dhe Hungarisë

Prishtinë, 6 korrik 2017 – Është ratifikuar dhe ka hyrë në fuqi më 30 qershor 2017 marrëveshja për trans…

MPJ
Zëvendësministri Murtezaj nderohet nga Akademia Diplomatike e Vjenës

Vjenë, 1 Korrik 2017 - Në një ceremoni të veçantë, në prani të shumë personaliteteve të shquara ng…

MPJ
Hoxhaj në Forumin e Dubrovnikut: Kosova shembull në parandalimin e kërcënimeve të jashtme

Dubrovnik, 01 korrik 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj në ditën e dytë të viz…

MPJ
Hoxhaj takon Kryetarin e Ulqinit, përgëzon për komunën shqiptare të Tuzit

Ulqin, 01 korrik 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar Kryetarin e Komunës së Ulq…

MPJ
Hoxhaj agjendë të ngjeshur takimesh në margjina të Samitit të SEECP-së

Dubrovnik, 30 qershor 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në Dubrovnik ku së ba…

MPJ
Hoxhaj përgëzon Shqipërinë për zgjedhjet e 25 qershorit

Prishtinë, 27 qershor 2017 – Ministri Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj përgëzon Shqipërinë…

MPJ
Kosova gati për pjesëmarrje në Samitin e Trieshtes më 12 korrik

Trieshte, 26 qershor 2017 - Në vazhdën e Procesit të Berlinit, në Trieshte të Italisë është mbajtur takimi i f…

MPJ
Hoxhaj telefonatë urimi me ministren e re kroate për Punë të Jashtme dhe Çështje Evropiane

Prishtinë, 23 qershor 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar sot një telefonatë urimi …

MPJ
Mbahet takimi i radhës i Koordinatoreve Nacional të Fondit të Ballkanit Perëndimor

Qëllimi parësor i këtij takimi, respektivisht diskutimit dhe draftimit të këtyre dokumenteve është para-përgat…

MPJ
Komunikatë për medie: Kosova shtrinë përfaqësimin diplomatik edhe në Oqeanin Paqësor

Maxhuro, Ishujt Marshall, 16 qershor 2017 – Pas hapjes së misionit të parë diplomatik në kontinentin afrikan, diplomacia e K…

MPJ
Nënshkruhet Memorandumi për trajnimin e diplomatëve dhe shkëmbimit të përvojave në mes Kosovës dhe Tajlandës

Prishtinë, 4 Shtator 2017 – Përfaqësuesit e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së K…

MPJ
Ambasadori Prenkaj në Berlin konfirmon përkushtimin e Kosovës për përmbushje të zotimeve nga procesi i Berlinit

Berlin, 31 maj 2017 – Drejtori i përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Ko…

MPJ
Drejtori i përgjithshëm Albert Prenkaj, pjesëmarrës në takimin përgatitor për Samitin e Trieshtes

Romë, 25 maj 2017 – Drejtori i përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme i Republikës së Kosov…

MPJ
Murtezaj udhëheq konsultimet politike bilaterale me Austrinë

Prishtinë, 24 maj 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj ka takua…

MPJ
Hoxhaj dënon sulmin tragjik në Mançester, vendosen numrat emergjent për shtetasit e Kosovës

Prishtinë, 23 Maj 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka dënuar fuqish…

MPJ
Ministri i Jashtëm, Hoxhaj nënshkruan marrëveshje me BE-në për monitorimin e zgjedhjeve

Prishtinë, 19 maj 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar n&…

MPJ
Fuqizohet Marrëveshja e bashkëpunimit për energji Kosovë - Shqipëri

Prishtinë, 19 maj 2017 – Është ratifikuar dhe ka hyrë në fuqi nga data 6 maj 2017 Marrëveshja e bashkëpunimit…

MPJ
Hoxhaj dënon sulmin ndaj ambasadores Çitaku: Akt i papranueshëm që dëmton Kosovën

Prishtinë, 18 maj 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj Ambasad…

MPJ
Hoxhaj takon homologun nga Estonia, mbështetje për Kosovën në agjendën evropiane dhe të integrimeve

Prishtinë, 16 maj 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar homologun e tij nga Estonia, …

MPJ
Hoxhaj takon kongresmenët, SHBA mbështet aspiratat euroatlantike të Kosovës

Prishtinë, 12 maj 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot delegacionin nga Kongresi …

MPJ
MPJ përgënjeshtron lajmet e mediave serbe: Janë pjesë e fushatës qëllimkeqe për dëmtimin e imazhit të Kosovës

Prishtinë, 6 Maj 2017 - Ministria e Punëve të Jashtme përgënjeshtron shkrimet e ditëve të fundit në mediat ser…

MPJ
Hoxhaj takon Kotzias në Greqi, drejt një kapitulli të ri të bashkëpunimit

Athinë, 05 maj 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për vizitë zyrtar…

MPJ
Kosova dhe Austria fuqizojnë marrëveshjen për bashkëpunim financiar

Prishtinë, 4 maj 2017 – Qeveria e Republikës së Kosovës dhe ajo e Austrisë kanë fuqizuar marrëveshjen pë…

MPJ
Hoxhaj takon ministren Wallstrom: Suedia mbështetëse e madhe e Kosovës

Prishtinë, 04 maj 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në drekë pune homologen e tij nga Su…

MPJ
Hoxhaj në Bruksel, formohet Grupi i Miqësisë në mes të Kosovës dhe Parlamentit Evropian

Bruksel, 03 maj 2017 – Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme t&eum…

MPJ
Hoxhaj takon homologun belg: Mbështetje për anëtarësim në organizata të reja pas asaj të Doganave

Bruksel, 03 maj 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot ministrin e Jashtëm të …

MPJ
Hoxhaj takon Mogherinin dhe Hahn, diskutojnë liberalizimin e vizave, MSA-në dhe zhvillimet në rajon

Bruksel, 02 maj 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot në Bruksel shefen e Politikës…

MPJ
Hoxhaj telefonatë urimi me homologun malazez: Hyrja në NATO garanci për sigurinë në Ballkan

Prishtinë, 29 prill 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar sot bisedë telefonik…

MPJ
Hoxhaj takon drejtoreshën e BE-së për Ballkanin, rajoni të ardhmen e ka në BE

Prishtinë, 28 prill 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim drejtoresh…

MPJ
Deklaratë e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës për zhvillimet e fundit në Maqedoni

Prishtinë, 27 prill 2017 - Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës po e përcjell me shqetësim situatën e krijuar n&…

MPJ
Zyrtarë të lartë të MPJ-së nga Kosova dhe Shqipëria diskutuan për thjeshtësimin e çështjeve konsullore të përbashkëta

Prishtinë, 27 prill 2017 – Përfaqësues të lartë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rep…

MPJ
Hoxhaj takon ambasadorin jo-rezident të Belgjikës, diskutojnë aplikimin në organizata ndërkombëtare

Prishtinë, 27 prill 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim Ambasadori…

MPJ
Më 14 maj fuqizohet marrëveshja për themelimin e programit kornizë për bashkëpunim financiar Kosovë-Hungari

Prishtinë, 26 prill 2017 – Më 14 maj 2017 do të hyj në fuqi marrëveshja për themelimin e programit kornizë p&…

MPJ
Hoxhaj me deputetët belgë, diskutojnë zgjerimin e bashkëpunimit Kosovë - Belgjikë

Prishtinë, 25 prill 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim një d…

MPJ
Hoxhaj me delegacionin frankofon: Kosovarët gjithnjë e më të interesuar në gjuhën dhe kulturën frënge

Prishtinë, 21 prill 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot Shefin e misionit për Evr…

MPJ
Hoxhaj vizitë zyrtare në Danimarkë: Kosova do të aplikojë në disa organizata ndërkombëtare

Kopenhagë, 19 prill 2017 – Pas përfundimit të vizitës zyrtare në Norvegji, Ministri i Punëve të Jashtme t&eum…

MPJ
Hoxhaj në Norvegji, me agjendë thellimin e bashkëpunimit dypalësh

Oslo, 18 prill 2017 –Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nisur sot vizitë…

MPJ
Hoxhaj në konferencën për diplomaci të qyteteve thekson rëndësinë e komunave për politikën e jashtme

Prizren, 14 prill 2017 – Ministria e Punëve të Jashtme, në bashkëpunim me Asociacionin e Komunave të Kosovës, ka o…

MPJ
Hoxhaj takon homologun Gabriel, Gjermania mbështet Kosovën në procesin e integrimeve

Prishtinë, 13 prill 2017 – Ministri për Punë të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në takim ministrin e Jas…

MPJ
Hoxhaj vizitë zyrtare në Tiranë, koordinim për mbledhjen e dy qeverive

Tiranë, 12 prill 2017 - Ministri për Punë të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron sot për vizitë zy…

MPJ
Kosova dhe Hungaria me udhërrëfyes për intensifikim të bashkëpunimit ekonomik

Prishtinë, 4 prill 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj d…

MPJ
Hoxhaj viziton ekipin e filmit “Fusha e Mëllenjave” para udhëtimit në Londër, MPJ e mbështet financiarisht

Prishtinë, 04 prill 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vizituar ekipin e…

MPJ
Zëvendësministri Demaj në Slloveni merr premtim për mbështetje ekonomike

Celje, 4 prill 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Emanuel Demaj po qën…

MPJ
Murtezaj: Kosova e interesuar për të krijuar ambient të përshtatshëm për investime të jashtme

Prishtinë, 3 prill 2017 – Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosov&…

MPJ
Hoxhaj takon Myftiun Tërnava, koordinim për lobimin për njohje

Prishtinë, 03 prill 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot Myftiu…

MPJ
Ambasadori Minxhozi i shpreh mirënjohje Hoxhajt për Fondin dhe RYCO-n

Prishtinë, 31 mars 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim…

MPJ
Në përfundim të Javëve të Frankofonisë, Hoxhaj fton qytetarët të jenë pjesë e kulturës frënge

Prishtinë, 30 mars 2017 – Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosov&…

MPJ
Hoxhaj: Shërbimi ynë diplomatik në shërbim të bizneseve prodhuese të Kosovës

Prishtinë, 29 mars 2017 – Nën patronatin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosov&e…

MPJ
Hoxhaj: Shërbimi ynë diplomatik në shërbim të bizneseve prodhuese të Kosovës

Prishtinë, 29 mars 2017 – Nën patronatin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosov&e…

MPJ
Hoxhaj pret në Prishtinë ministrin e Jashtëm të Luksemburgut, më shumë shkëmbime ekonomike mes vendeve

Prishtinë, 28 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot ministr…

MPJ
Hoxhaj takime në Kongres, miqësia me Amerikën e përjetshme

Washington, 24 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar në Washin…

MPJ
Hoxhaj takime me Corker dhe Albright, SHBA-ja mbështet rrugën euro-atlantike të Kosovës

Washington, 23 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar me agjend&eum…

MPJ
Hoxhaj në seancën e Kongresit Amerikan flet për zhvillimet në Kosovë dhe rajon

Washington, 22 mars 2017 – Në ditën e dytë të qëndrimit në Washingron, ministri i Punëve të Jashtme i Ko…

MPJ
Hoxhaj në takimin vjetor të koalicionit anti-ISIS, Kosova kontribuues i sigurisë në rajon

Washington, 22 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në…

MPJ
Hoxhaj takime në Kongres dhe me Bob Dole, ShBA-ja mbështetëse e madhe e Kosovës

Washington, 21 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në …

MPJ
Hoxhaj takon Hoyt Yee, mbështetje për njohjet dhe anëtarësimin e Kosovës në organizata

Washington, 21 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar agjendën…

MPJ
Hoxhaj për vizitë në Washington, agjendë të ngjeshur takimesh me kongresmenë dhe zyrtarë të lartë amerikanë

Washington, 20 mars 2017 - Pas dy ditësh qëndrimi në New York, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosov&e…

MPJ
Hoxhaj takon mbi 10 vende jo-njohëse në New York, së shpejti lajme të mira

New York, 18 mars 2017 – Në ditën e dytë të qëndrimit në New York, ministri i Punëve të Jashtme i Republ…

MPJ
Hoxhaj me agjendë lobimi në New York, takon përfaqësuesit e vendeve jo-njohëse

New York, 17 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në New…

MPJ
MPJ dënon aktin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi

Prishtinë, 13 Mars 2017 - Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e dënon sulmin me armë ndaj avokatit Azem Vllasi n&eum…

MPJ
Hoxhaj: Kosova dhe Japonia po e thellojnë bashkëpunimin ekonomik

Prishtinë, 10 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot ambasad…

MPJ
Murtezaj në Budapest për koordinim të bashkëpunimit ekonomik Kosovë - Hungari

Budapest, 10 mars 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj po qëndr…

MPJ
Demaj në Tiranë kërkon heqjen e barrierave për eksportin e produkteve kosovare

Tiranë, 9 mars 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Emanuel Demaj ka zhv…

MPJ
Hoxhaj flet me zyrtarët e lartë të BE-së për reformat evropiane të Kosovës

Prishtinë, 7 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot drejtore…

MPJ
Nën patronatin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, Oda Ekonomike e Kosovës organizoi Forumin Ekonomik Kosovë-Greqi

Prishtinë, 7 mars 2017 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Odën Eko…

MPJ
Murtezaj: Kosova kërkon të marrë kryesimin e Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore

Zagreb, 3 mars 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj, ka mbajtu…

MPJ
Hoxhaj takon filmbërësit, MPJ ndihmon financiarisht një projekt të ri kosovaro-britanik

Prishtinë, 01 mars 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot regjisoren Arzana Kraja dhe producent…

MPJ
Kosova dhe Egjipti synojnë avancimin e marrëdhënieve ndërshtetërore

Prishtinë, 1 mars 2017 – Akademia Diplomatike e Ministrisë Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës ka…

MPJ
Hoxhaj takim me delegacionin egjiptian, Kosova faktor stabiliteti në rajon

Prishtinë, 28 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në t…

MPJ
Hoxhaj takon shqiptarët në Kroaci: Lidhjet historike mes vendeve tona të forcohen (VIDEO)

Zagreb, 21 Shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar me vizitën…

MPJ
Republika e Kosovës dhe Brunei Darussalam vendosin marrëdhënie diplomatike

Prishtinë, 21 shkurt 2017 - Republika e Kosovës dhe Brunei Darussalam, kanë vendosur marrëdhënie diplomatike në për…

MPJ
Murtezaj: Parlamentet sjellin ndryshimet

Prishtinë, 21 shkurt 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj…

MPJ
Hoxhaj për vizitë në Kroaci, konfirmohet partneriteti bilateral dhe rajonal mes dy vendeve

Zagreb, 20 Shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për nj…

MPJ
Hoxhaj agjendë intensive të takimeve në Mynih, në fokus agjenda evropiane, zbatimi i MSA-së dhe siguria

Mynih, 19 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj në ditën e tret&eu…

MPJ
Hoxhaj në Konferencën e Mynihut, me ministrin Kurz pajtohen për planin e përbashkët mes dy vendeve (Video)

Mynih, 18 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për viz…

MPJ
Hoxhaj merr letra urimi nga homologët: Kosova ka ecur shumë përpara në nëntë vite pavarësi

Prishtinë, 17 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së K…

MPJ
MPJ dënon ashpër heqjen e dhunshme të flamujve të Turqisë në Prizren

Prishtinë, 17 shkurt 2017 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dënon ashpër heqjen me dhun&…

MPJ
Mbahet takimi i dytë i Sekretariatit të Përbashkët Kosovë - Shqipëri

Tiranë, 15 shkurt 2017 - Është mbajtur në Tiranë takimi i dytë i Sekretaritit të Përbashkët Kosovë- …

MPJ
Hoxhaj pret mbështetjen e Norvegjisë për zhvillimin ekonomik të vendit

Prishtinë, 14 shkurt 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar homologun e tij norvegj…

MPJ
Hoxhaj dhe Palmer diskutojnë dhe koordinojnë aktivitetet e përbashkëta për këtë vit

Prishtinë, 13 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim drejtorin…

MPJ
Hoxhaj në takimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor: Këtë vit synojmë statusin e kandidatit

Shkup, 09 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë sot në takimin v…

MPJ
Zëvendësministri Murtezaj takoi ambasadoren finlandeze Anne Huhtamäki

Prishtinë, 1 shkurt 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj ka tak…

MPJ
Kosova dhe Luksemburgu thellojnë bashkëpunimin ndërshtetëror edhe me dy marrëveshje

Prishtinë, 31 janar 2017 – Republika e Kosovës dhe Duka i Madh i Luksemburgut kanë avancuar bashkëpunimin ndërshtet&eum…

MPJ
Kosova dhe Austria fuqizojnë marrëveshjen për bashkëpunim kulturor

Prishtinë, 30 janar 2017 - Ratifikohet dhe hyn në fuqi nga 1 shkurt 2017, marrëveshja për bashkëpunim kulturor, ndërmjet…

MPJ
Hoxhaj viziton Tajlandën, partneri politik dhe ekonomik i Kosovës në Azinë Juglindore

Bangkok, 27 janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka vizituar Mbretërinë e Tajlandës në…

MPJ
Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok

Kuala Lumpur, 25 janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në kontinentin e Azisë ku …

MPJ
Hoxhaj viziton Brunein, Kosova po forcon lidhjet me Azinë

Bandar Seri Begawan, 24 janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar turin e t…

MPJ
Zëvendësministri Demaj merr përkrahje nga Çekia për ndihmë të mëtejme Kosovës

Pragë, 24 janar 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Emanuel Demaj ka ma…

MPJ
Hoxhaj viziton Singaporin: Nga njohja drejt bashkëpunimit ekonomik

Singapor, 23 janar 2017 - Dy muaj pas njohjes nga Singapori, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka qëndrua…

MPJ
Hoxhaj takon homologun në Paris: Franca partnere e Kosovës

Paris, 20 janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka qëndruar sot në Paris ku është…

MPJ
Hoxhaj takon Ashton: Kosova e palëkundur në orientimin e saj perëndimor

Prishtinë, 17 janar 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim ish-Përfaq&…

MPJ
Hoxhaj takon Quintin: Treni pjesë e politikës agresive të Serbisë ndaj Kosovës

Prishtinë, 16 janar 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar sot n&eum…

MPJ
Hoxhaj takon mbi 16 diplomatë të BE-së dhe rajonit: Serbia po nxit konflikte të reja

Prishtinë, 16 janar 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar me takim…

MPJ
Zëvendësministri Murtezaj shënohet në librin e ngushëllimeve në Ambasadën e Gjermanisë

Prishtinë, 12 janar 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj, ë…

MPJ
MPJ dënon deklaratat e Dacic, provokime të hapura ndaj stabilitetit në rajon

Prishtinë, 09 janar 2017 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dënon ashpër deklaratat q&eum…

MPJ
Hoxhaj thirrje për tolerancë dhe paqe në urimin për Krishtlindjet Ortodokse

Prishtinë, 06 janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar të gjith&eum…

MPJ
Hoxhaj bisedon me ministrin e jashtëm të Francës, kërkon mbështetje për lirimin e Haradinajt

Prishtinë, 5 janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar një bisedë të gja…

MPJ
Qeveria e Kosovës refuzon kërkesën e Presidentit Nikoliq ta vizitoj Kosovën

Prishtinë, 5 janar 2017 - Qeveria e Kosovës ka marrë vendimin për të refuzuar kërkesën e Presidentit të Serbis…