462 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Hoxhaj pret mbështetjen e Norvegjisë për zhvillimin ekonomik të vendit
Prishtinë, 14 shkurt 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar homologun e tij norvegjez, Børge ...
MPJ
Hoxhaj dhe Palmer diskutojnë dhe koordinojnë aktivitetet e përbashkëta për këtë vit
Prishtinë, 13 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim drejtorin e Zyrës ...
MPJ
Hoxhaj në takimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor: Këtë vit synojmë statusin e kandidatit
Shkup, 09 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë sot në takimin vjetor të ...
MPJ
Zëvendësministri Murtezaj takoi ambasadoren finlandeze Anne Huhtamäki
Prishtinë, 1 shkurt 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj ka takuar ambasadoren ...
MPJ
Kosova dhe Luksemburgu thellojnë bashkëpunimin ndërshtetëror edhe me dy marrëveshje
Prishtinë, 31 janar 2017 – Republika e Kosovës dhe Duka i Madh i Luksemburgut kanë avancuar bashkëpunimin ndërshtetërorë edhe me dy ...
MPJ
Kosova dhe Austria fuqizojnë marrëveshjen për bashkëpunim kulturor
Prishtinë, 30 janar 2017 - Ratifikohet dhe hyn në fuqi nga 1 shkurt 2017, marrëveshja për bashkëpunim kulturor, ndërmjet Qeverisë së Republik&...
MPJ
Hoxhaj viziton Tajlandën, partneri politik dhe ekonomik i Kosovës në Azinë Juglindore
Bangkok, 27 janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka vizituar Mbretërinë e Tajlandës në kuad&...
MPJ
Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok
Kuala Lumpur, 25 janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në kontinentin e Azisë ku sot ...
MPJ
Hoxhaj viziton Brunein, Kosova po forcon lidhjet me Azinë
Bandar Seri Begawan, 24 janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar turin e tij t&...