462 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministri Pacolli në DASH, ri-konfirmohet mbështetja dhe angazhimi amerikan
Uashington D.C., 30 Nëntor 2017 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, z.Behgjet Pacolli, në kuadër të vizitë...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në Këshillin Atlantik: Vetëm zhvillimi ekonomik mund të zgjidh konfliktin ndër-etnik
Uashington D.C., 30 Nëntor 2017 – Shansi i vetëm efektiv për Ballkanin Perëndimor për të përmirësuar ...
MPJ
Zëvendësministri Berisha takon arqipeshkvin Juliusz Janusz
Lubjanë, 29 Nëntor 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton Berisha, ...
MPJ
Zëvendëskryeministri Pacolli vizitë zyrtare në ShBA, pritet të zhvillojë takime të nivelit të lartë
Prishtinë, 28 Nëntor 2017 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka udhëtuar sot pasdite për në ...
MPJ
Fjalimi i ZvKM/MPJ z. Behgjet PACOLLI
/I nderuar Kryeminstër Rama, I nderuari Kryeministër Haradinaj, Të nderuar kolegë Është kënaqësi e madhe për ...
MPJ
Zëvendësministri Berisha priti ambasadorin e Hungarisë, Lazlio Markusz
Prishtinë, 27 Nëntor 2017- Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton Berisha, ...
MPJ
Zëvendësministri Berisha takoi ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanović
Prishtinë, 27 Nëntor 2017- Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i republikës së Kosovës, ambasadori Anton Berisha, ...
MPJ
Pse Korça, si start i ri për bashkëpunimin me Shqipërinë?
Është një kënaqësi e madhe dhe surprizë e bukur për mua të gjendem sot në Korçë, ...
MPJ
Komunikatë për media: Zëvendëskryeministri Pacolli takon disa homologë të tij në konferencën e Frankofonsisë në Paris
Paris, 26 Nëntor 2017 – Në kuadër të Ministerialit 34-të të Konferencës së Frankofonisë, që po i zhvillon punimet ...