462 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli dënon ashpër sulmin e tmerrshëm në Egjipt
Prishtinë, 25 Nëntor 2017 - Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka ...
MPJ
Zëvendëskryeministri Pacolli pranon Notën Verbale të njohjes nga Madagaskari
Paris, 25 Nëntor 2017 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pranuar zyrtarisht Notën Verbale të njohjes së ...
MPJ
Zëvendësministri Dedaj ftohet në Bruksel
Prishtinë, 23 nëntor 2017 - Zevendësministri i Punëve të Jashtme të Republikes së Kosovës, z. Gjergj Dedaj është ...
MPJ
Kongresmeni Engel njeh kontributin e Ministrit Pacolli për njohje, Pacolli kërkon shtimin e prezencën amerikane
Prishtinë, 21 Nëntor 2017 – Gjatë një mëngjesi pune të zhvilluar sot me Zëvendëskryeministrin e Parë dhe Ministrin e ...
MPJ
Ministri Pacolli vlerëson mbështetjen e Arabisë Saudite, kërkon mbështetje për shtimin e njohjeve dhe zgjerim bashkëpunimi bilateral
Prishtinë, 21 Nëntor 2017 – Vlerësim për qeverinë e re, gatishmëri për mbështetje të gjithanshme dhe t&...
MPJ
Zëvendësministri Berisha pret në takim ambasadorin austriak, Gernot Pfandler
Prishtinë, 21 nëntor 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton Berisha, ...
MPJ
Ministri Pacolli: Kosova dhe Sllovakia duhet të ngritin nivelin e përfaqësimit diplomatik dhe intensifikojnë marrëdhëniet ekonomike
Prishtinë, 21 Nëntor 2017 – Ngritja e nivelit të përfaqësimit diplomatik rezident në mes Kosovës dhe Sllovakisë dhe rritja e ...
MPJ
Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pjesë e takimeve me krerët e lartë të BE-së në Bruksel
Bruksel, 17 Nëntor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet ...