462 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Komunikatë për media
Prishtinë, 17 Nëntor 2017 – Ministria e Punëve të Jashtme ka vërejtur se, sot, në disa media serbe, të cituara më ...
MPJ
Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli merr pjesë në përurimin e liqenit akumulues në lumin Ibër
Prishtinë, 14 nëntor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosov&...
MPJ
Fjalimi i plotë i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm, z Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor
Fjalimi i plotë i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm, z Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Per&...
MPJ
Zëvendësministri Berisha pret në takim ambasadorin slloven, Bertoncelj
Prishtinë, 13 nëntor 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton Berisha, ...
MPJ
Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi: Kosova do të zbatojë obligimet e MSA-së përkitazi me cilësinë e ajrit
Prishtinë, 10 nëntor 2017 – Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi mori pjesë në tryezën me tem&...
MPJ
Zëvendësministri i Jashtëm Berisha takoi ambasadorin italian, bashkëpunimi në interes të dy vendeve
Prishtinë, 10 nëntor 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, ambasadori Anton Berisha, priti në takim, ambasadorin e Italisë n&...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Mbështetja franceze për Kosovën vazhdon, presim rritje investimesh
Paris, 8 Nëntor 2017 – „Ejani në Kosovë, në vendin e një rinie të mrekullueshme, por që ka nevojë për ...
MPJ
Ministri Pacolli në Asamblenë Nacionale të Francës, Franca e interesuar për bashkëpunim ekonomik, arsimor dhe kulturorë
Paris, 8 nëntor 2017 - Atmosferë e ngrohtë dhe shumë interes, deri në detaje, për Kosovën dhe mundësitë e ...
MPJ
Ministri Pacolli takon shkrimtarin Kadare-Kadare: Pacolli ka vënë në shërbim të Kosovës, emrin, autoritetin dhe personalitetin e tij
Paris, 8 Nëntor 2017 – “Më vjen mirë, që e kam mysafir në shtëpi ministrin e jashtëm të Kosovë...