462 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Mbahet Forumi Ekonomik –Kosovë Turqi, Pacolli fton bizneset turke të rrisin investimet në Kosovë
Prishtinë, 27 Tetor 2017 – Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Turqi, Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli vizitë zyrtare në Turqi, Turqia do ta mbështesë edhe më shumë Kosovën
Prishtinë, 26 Tetor 2017 – Turqia do ta mbështesë Kosovën edhe më shumë se më parë dhe në të gjitha ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në takimin me diplomatin amerikan Yee: Zgjidhjet ekonomike lehtësojnë marrëdhëniet ndër-etnike
Prishtinë, 25 Tetor 2017 – “Zgjidhjet ekonomike janë shumë të mira për të lehtësuar marrëdhëniet ndër-etnike&...
MPJ
Prej 1 nëntorit Kosova dhe Italia fuqizojnë marrëveshjen për rregullimin reciprok të transportit rrugor ndërkombëtar të udhëtarëve dhe mallrave
Prishtinë, 25 tetor 2017 - Republika e Kosovës dhe Republika e Italisë kanë njoftuar njëra tjetrën për përmbushjen e ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Katari do të mbështesë fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në Organizata Ndërkombëtare
Prishtinë, 24 Tetor 2017 – Shteti i Katarit ka mbështetur dhe qëndruar pranë Kosovës në të gjitha proceset dhe do të ...
MPJ
Zëvendës Ministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi, takon homologun e saj nga Shqipëria, Etjen Xhafa, diskutohet përgatitja e agjendës së mbledhjes së dy Qeverive
Prishtinë, 24 Tetor 2017 – Zëvendës Ministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, Rejhan Vuniqi, ka pritur ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në takim me homologen e tij bullgare Zaharieva: Mbështetja e Bullgarisë për Kosovën shumë e rëndësishme, synojmë rritjen e shkëmbimit tregtar
Prishtinë, 19 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ...