463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Gërvalla pret në takim ministrin e Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu - dy shtetet nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi
Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Donika Gërvalla, e ka pritur ...
MPJ
Ministria e Punëve te Jashtme dhe Diasporës nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me IPKO Foundation në Fushën e Diplomacisë Publike
Prishtinë, 15 qershor 2022 - Sot, Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla-Schwarz, dhe Drejtoresha ...
MPJ
Zëvendësministri Kreshnik Ahmeti takoi delegacionin e Komisionit për Integrime Evropiane nga Kroacia
Prishtinë, 15 qershor 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti sot në takim delegacionin e ...
MPJ
Zëvendësministrja Gashi bashkëbisedon me organizatën STIKK
Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Znj. Liza Gashi, është ftuar nga Shoqata e TIK në Kosov&...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti mori pjesë në Ministerialin e SEECP  në Selanik
Selanik, 10 qershor 2022 - Sot, Zëvendësministri për Punë të Jashtme dhe Diasporë, z. Kreshnik Ahmeti, mori pjesë në Ministerialin ...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti në takim Alan Bowman ambasadorin e Kanadasë në Zagreb
Prishtinë, 09 qershor 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, priti në takim ambasadorin e Kanadas&...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti në takim ambasadorin jo-rezident të Irlandës për Republikën e Kosovës
Prishtinë, 07 qershor 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z.Kreshnik Ahmeti, priti në takim ambasadorin jo-rezident ...
MPJ
Takimi me Zëvendësministrin e Punëve të Jashtme të Polonisë
Prishtinë, 6 qershor 2022 - Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, priti sot n&...
MPJ
Intervistë ekskluzive e Zëvendës Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Shkëlqesisë së Tij, Kreshnik Ahmetit
Intervista e zëvendësministrit të jashtëm të Kosovës vjen në një moment kritik pasi pushtimi rus i Ukrainë...