463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti pret delegacionin hungarez, përuruojnë hapjen e Konsullatës së Nderit në Prizren
Prizren, 4 maj 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z.Kreshnik Ahmeti, priti sot në drekë pune delegacionin ...
MPJ
Zëvendësministrja Gashi merr pjesë në Konferencën e 12-të të Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Evropë (AMFE)
30 prill 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj. Liza Gashi ka marrë pjesë sot në Konferenc&...
MPJ
Ministrja Gërvalla i njofton afaristët gjermanë për mundësitë që ofron Kosova për investime
Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, priti sot një grup prej m&...
MPJ
Zëvendësministrja Gashi pret në takim ambasadoren e Lituanisë znj. Jūratė Raguckienė
Prishtinë, 28 prill 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Liza Gashi, ka pritur sot në takim ...
MPJ
Ministrja Gërvalla bëri homazhe tek Obelisku i të Zhdukurve me Dhunë
Prishtinë, 27 prill 2022 - Në shënim të 27 prillit, Ditës së të Pagjeturve nga lufta e fundit në Kosovë, zë...
MPJ
Ministrja Gërvalla do të përfaqësojë Kosovën në Këshillin e Sigurimit
Prishtinë, 19 prill 2022 - Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara do të mblidhet të mërkurën ...
MPJ
Kosova dhe Greqia nënshkruajnë dokument bashkëpunimi
Prishtinë, 13 prill  2022 - Në kuadër të thellimit të raporteve të mëtutjeshme mes Republikës së Kosovë...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti në takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse Greke në Kosovë, znj.Heleni Vakali
Prishtinë, 12 prill 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, ka takuar sot shefen ...