463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Gërvalla i njofton afaristët gjermanë për mundësitë që ofron Kosova për investime
Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, priti sot një grup prej m&...
MPJ
Zëvendësministrja Gashi pret në takim ambasadoren e Lituanisë znj. Jūratė Raguckienė
Prishtinë, 28 prill 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Liza Gashi, ka pritur sot në takim ...
MPJ
Ministrja Gërvalla bëri homazhe tek Obelisku i të Zhdukurve me Dhunë
Prishtinë, 27 prill 2022 - Në shënim të 27 prillit, Ditës së të Pagjeturve nga lufta e fundit në Kosovë, zë...
MPJ
Ministrja Gërvalla do të përfaqësojë Kosovën në Këshillin e Sigurimit
Prishtinë, 19 prill 2022 - Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara do të mblidhet të mërkurën ...
MPJ
Kosova dhe Greqia nënshkruajnë dokument bashkëpunimi
Prishtinë, 13 prill  2022 - Në kuadër të thellimit të raporteve të mëtutjeshme mes Republikës së Kosovë...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti në takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse Greke në Kosovë, znj.Heleni Vakali
Prishtinë, 12 prill 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, ka takuar sot shefen ...
MPJ
MPJD nënshkruan marrëveshjen me shoqatën “Nënë Tereza” për të dërguar ndihmat humanitare në Ukrainë
Prishtinë, prill  2022 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka zyrtarizuar marrëveshjen me Shoqatën Humanitare Bamirë...
MPJ
Zëvendësministrja Znj. Liza Gashi priti në takim zyrtar ministren bavareze Znj. Melanie Huml, diskutohet organizimi i një Forumi Ekonomik midis Kosovës dhe Bavarisë
Prishtinë, 1 prill 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. ...