463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla takoi anëtarin e Këshillit të Bashkisë së Nju Jorkut, Mark Gjonaj
New York, 17 gusht 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj - Stublla, në ditën e dytë ...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla e filloi vizitën zyrtare në SHBA me nderime te varret e vëllezërve Bytyqi - heronjve të Kosovës
New York, 16 gusht 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj - Stublla, e ka filluar vizitën e saj ...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla ndodhet për vizitë zyrtare në SHBA, do të takohet me zyrtarë të lartë të Shtetit
Prishtinë, 16 gusht – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj – Stublla, ka arritur në Shtetet e Bashkuara të ...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla uron popullin e Lihtenshtajnit për Ditën Kombëtare
Prishtinë 15 gusht 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republik&...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla falënderon Malajzinë për ndihmën kundër COVID-19, të premtuar nga homologu i saj
Prishtinë, 15 gusht - Pas videokonferencës që kishte zhvilluar me homologun e Malajzisë, Hishammuddin Tun Hussein, me datë 6 korrik, Ministrja e Punëve t&...
MPJ
Kosova përkrah SHBA-ve dhe BE-së, thirrje për një qeveri gjithpërfshirëse në Venezuelë
Prishtinë, 14 gusht 2020 - Ne, një grup i vendeve të brengosura përfshirë anëtarët e Grupit Lima, Grupit Ndë...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla uron popullin e Pakistanit për Ditën e Pavarësisë
Prishtinë 14 gusht 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republik&...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla përshëndet marrëveshjen historike Izrael-EBA, të ndërmjetësuar nga SHBA
Prishtinë, 14 gusht – Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës ka përsh&...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla bisedoi me homologun e saj Al Zayani, zotohen për konsolidimin dhe fuqizmin e urave të miqësisë mes Kosovës dhe Bahreinit
Prishtinë 12 gusht 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj ...