463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla: Mbështetja e SHBA-ve në Vetingun Diplomatik është tejet e rëndësishme
Prishtinë, 17 qershor 2020 – “Në një bisedë shumë përmbajtësore dhe të përzemërt me Ambasadorin Philip ...
MPJ
MPJD nuk ka asnjë rast të ri me COVID-19, të gjitha testet e sotme rezultuan negative
Prishtinë, 15 qershor 2020 - Sot në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), një numër i stafit t&...
MPJ
MPJD dënon ashpër aktin vandal ndaj Konsullatës së Kosovës në Kopenhagë
Prishtinë, 15 qershor 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës dënon ashp&...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla zhvilloi bisedë telefonike me homologët Cakaj dhe Çavuşoğlu
Prishtinë, 13 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj - Stublla, në vazhdën e vendosjes së bashk&...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla në 21 vjetorin e Çlirimit të Kosovës zhvilloi bisedë telefonike me Matthew Palmer, Medeliene Albright dhe Wesley Clark
Prishtinë, 12 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, me rastin e shënimit të 21 vjetorit të ...
MPJ
Meliza Haradinaj – Stublla: 21 vjetori nga Dita e Çlirimit, është moment nderimi dhe përkulje për çlirimtarët tanë
Prishtinë, 12 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj – Stublla dhe anëtarët e tjerë t&...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla: Zgjatja e dorës së shtetit për diasporën tonë do të bëhet me të gjithë kapacitetin që kemi
Prishtinë, 10 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.MelizaHaradinaj – Stublla ka pritur sot në takim pune Kryeministrin e Republik&...
MPJ
Tabela me informata rreth kalim transit për bashkatdhetarët që duan të vijnë në Kosovë
Prishtinë, 7 qershor 2020 - Republika e Kosovës e kupton nevojën e shtetasve të saj për të lëvizur lirshë...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla nderon Heroinat dhe merr detyrën zyrtare në krye të MPJD-së
Prishtinë, 5 qershor 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj – Stublla, të premten edhe zyrtarisht mori detyren e shefes s&...