463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Dialogu me Serbinë - vetëm duke respektuar territorin dhe rendin kushtetues të Kosovës!
Prishtinë, 18 qershor 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj – Stublla, të enjten mori pjesë në takimin ...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla kërkon nga BE të punojë me dinamikë të re, të shtyjë përpara njohjen e Kosovës edhe nga pesë vendet anëtare
Prishtinë, 18 qershor 2020 - Kosova, historikisht dhe gjeografikisht, i përket Evropës dhe është e vendosur që të zë vendin e vet ...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla: Mirënjohje Londrës zyrtare për qëndrimin parimor dhe konsistent ndaj pavarësisë dhe integritetit territorial të Kosovës
Prishtinë, 17 qershor 2020 - Aleatët kyç si Mbretëria e Bashkuar, i kanë qëndruar afër popullit dhe shtetit të Kosov&...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla: Mbështetja e SHBA-ve në Vetingun Diplomatik është tejet e rëndësishme
Prishtinë, 17 qershor 2020 – “Në një bisedë shumë përmbajtësore dhe të përzemërt me Ambasadorin Philip ...
MPJ
MPJD nuk ka asnjë rast të ri me COVID-19, të gjitha testet e sotme rezultuan negative
Prishtinë, 15 qershor 2020 - Sot në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), një numër i stafit t&...
MPJ
MPJD dënon ashpër aktin vandal ndaj Konsullatës së Kosovës në Kopenhagë
Prishtinë, 15 qershor 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës dënon ashp&...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla zhvilloi bisedë telefonike me homologët Cakaj dhe Çavuşoğlu
Prishtinë, 13 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj - Stublla, në vazhdën e vendosjes së bashk&...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla në 21 vjetorin e Çlirimit të Kosovës zhvilloi bisedë telefonike me Matthew Palmer, Medeliene Albright dhe Wesley Clark
Prishtinë, 12 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, me rastin e shënimit të 21 vjetorit të ...
MPJ
Meliza Haradinaj – Stublla: 21 vjetori nga Dita e Çlirimit, është moment nderimi dhe përkulje për çlirimtarët tanë
Prishtinë, 12 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj – Stublla dhe anëtarët e tjerë t&...