464 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Faton Kryeziu e dizajnon trofeun e “Skating Awards 2020”
Pristinë, 16 korrik 2020 - Sukseset e kosovarëve viteve të fundt kanë qenë të njëpasnjëshme. Së fundi kosovari Faton ...
MPJ
DokuFesti këtë vit online
Prishtinë, 16 korrik 2020 - Edicioni i sivjetëm i DokuFestit do të kalojë online shkaku i pandemisë. Edicioni i 19-të i DokuFestit kë...
MPJ
Arkitektja e dalluar Lirika Vula-Weston: Punoj për ta afirmuar pavarësinë e Kosovës në Spanjë
Prishtinë, 15 korrik 2020 - Edhe pse Spanja ende nuk e ka njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës, për arkitekten e ...
MPJ
“Shpia e Agës” rikthehet në Spanjë, garon për tri çmime
Prishtinë, 15 korrik 2020 -  Skenë nga “Shpia e Agës”. Adriana Matoshi në rolin e Lumes dhe Rozafa Çelaj në rolin ...
MPJ
Përfaqësuesja e femrave do të marrë pjesë në garat zyrtare të FIBA-së
Prishtinë, 14 korrik 2020 - Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka marrë vendim për paraqitjen e Përfaq&...
MPJ
Dua Lipa sapo la pas të gjitha artistet botërore
Prishtinë, 14 korrik  2020  - Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka ndarë në Instastory lajmin e madh me fansat se kënga ...
MPJ
Suedia me dokumentar për Kosovare Asllanin
Prishtinë, 13 korrik 2020 - Kosovare Asllani është padyshim një histori suksesi, nga ato që bëjnë çdo shqiptar të ndihet krenar. ...
MPJ
“Home...” pjesë e forumit prestigjioz të kinematografisë
Prishtinë, 13 korrik 2020 - Dokumentarët që vitin e kaluar ishin pjesë e program “Baltic Sea Docs Forum” bënë bujë ...