465 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Blick promovon bukuritë e Kosovës, publikon pamje fantastike nga maja e Gjeravicës
Prishtinë, 28 mars 2018 - Përpos kuzhinës së pasur tradicionale, mikpritjes, trashëgimisë kulturore, Kosova shquhet edhe për bukuritë e rralla ...
MPJ
Kosova në karate fiton tri medalje në Kampionatin Ballkanik
Prishtinë, 26 mars 2018 - Kombëtarja e Kosovës në karate fitoi tri medalje në ditën e dytë të Kampionatit Ballkanik p&...
MPJ
Oborri fiton çmimin për videoklipin më të mirë në Venecia
Prishtinë, 26 mars 2018 - Videoklipi i këngës “Gjuj me dritë” nga bendi nga Prishtina, Oborri ka fituar çmimin videoklipi më i ...
MPJ
Kosova mposht Azerbajxhanin, rrit gjasat për kualifikim
Prishtinë, 23 mars 2018 - Kosova U21 ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme ndaj Azerbajxhanit në Mitrovicë, e vlefshme ...
MPJ
Feride Rushiti nderohet nga Departamenti Amerikan i shtetit me çmimin “Gratë e guximshme”
Prishtinë, 23 mars 2018 - Feride Rushiti është në mesin e grave që Shteti Amerikan i nderon këtë vit me Çmimin “Grat&...
MPJ
“Me dasht’…” në festivalin prestigjioz të Kanadasë
Prishtinë, 22 mars 2018 - Në ekranin e një prej festivaleve më të mëdha botërore të filmit dokumentar, do të shfaqet ...
MPJ
Sihana Badivuku me koncert në Itali
Prishtinë, 22 mars 2018 - Violinistja Sihana Badivuku së shpejti do të paraqitet me një koncert të radhës në Ragusa të Italisë, ...
MPJ
13-vjeçari nga Kosova, fitues i vendit të parë në “Palaio Faliro Guitar Festival” në Athinë
Prishtinë, 21 mars 2018 - 13 vjeçi nga Mitrovica, Diar Aliu, nxënës i klasës së 7-të, ishte pjesëmarrës ...
MPJ
Filmi i Zgjim Terziqit, pjesë e festivalit The Brussels Short Film Festival
Prishtinë, 21 mars 2018 - Filmi i shkurtër “Një Muaj” me skenar dhe regji nga Zgjim Terziqi dhe producent Agon Syla do të jetë ...