465 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Kori “Siparantum” i Pejës përfaqëson Kosovën në festivalin koreve botërore në Francë
Prishtinë, 20 mars 2018 - Kori “Siparantum” i qytetit të Pejës do të jetë pjesë e festivalit ndërkombëtar t&...
MPJ
Festivali tre ditor sjellë në parkun e Gërmisë Dua Lipën dhe dy yje të tjerë botëror
Prishtinë, 20 mars 2018 - Dua Lipa do të jetë pjesë e festivalit tre ditor ‘Sunny Hill’ i cili do të mbahet në parkun ...
MPJ
“Martesa”, filmi i Blerta Zeqirit me premierë edhe në Turqi
Prishtinë, 19 mars 2018 - Filmi i metrazhit të gjatë “Martesa” me regjisore Blerta Zeqirin do të ketë premierën turke gjatë muajit ...
MPJ
“Aga” nga Lendita Zeqiraj në mesin e projekteve të përzgjedhura për “Meeting Point”
Prishtinë, 19 mars 2018 - Njëzetë e tre projekte filmike do të prezantohen në edicionin e nëntë të Meeting Point – Vilnius ...
MPJ
Prezantimi në Poloni, piktores Albana Ejupi i hap dyer të reja
Prishtinë, 16 mars 2018 - Cikli dyshe i veprës “Aktor shqiptar” ka zënë vend në ambiente të galerisë në Varshav&...
MPJ
Elbenita Kajtazi, gjysmëfinaliste në konkursin Glyndebourne Opera Cup
Prishtinë, 16 mars 2018 - Në Glyndebourne të Anglisë, në një nga shtëpitë operistike më me nam, sopranoja shqiptare Elbenita Kajtazi do ...
MPJ
Dokumentari për Runikun e Petrit Halilajt shfaqet në Washington
Prishtinë, 15 mars 2018 - Kultplus ju sjellë artikull në të cilin artist Petrit Halilaj flet për artefaktet që mungojnë, imigrim, mungesën ...
MPJ
“The New Body” nga Astrit Ismaili sonte në Digital Spring Festival
Prishtinë, 14 mars 2018 - Artisti nga Kosova Astrit Ismaili, po prezantohet në “Digital Spring Festival” me projektin tij të titulluar “The New Body” n&...
MPJ
Rita Ora dhe Dua Lipa nominohen në të njëjtën kategori në “Echo Awards”
Prishtinë, 14 mars 2018 - Emrat e këngëtareve shqiptare, nuk po mungojnë në asnjë event të madh artistik. Dua Lipa dhe Rita Ora ...