466 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Dialogun Kosovë – Serbi nuk mund ta ndalë askush
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë me dije se procesin e dialogut ...
MPJ
Pacolli: Nuk kemi asnjë notë verbale se ndonjë shtet ka tërhequr njohjen
Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, në një intervistë për Radion Evropa e ...
MPJ
Fjalimi per konferencen e 5te te Ambasadoreve
Konferenca e Pestë e Ambasadorëve Prishtinë, 6 Shtator 2018   I nderuar President i Republikës, I nderuar Kryetar i Kuvendit, I nderuari Kryeministër, ...
MPJ
Pacolli: Kushdo që udhëheq dialogun s’guxon të flasë për territore
INTERVISTA 25 July, 2018, 17:15   Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë në Bruksel se mund të bisedohet gjithçka q&...
MPJ
Kosovo busca el reconocimiento pleno mientras celebra su X aniversario
EFE Pristina18 feb. 2018 El ministro de Asuntos Exteriores de Kosovo, Behgjet Pacolli, durante una entrevista con Efe en la que mostró hoy su confianza en un pronto reconocimiento de ...
MPJ
Fjalimi i plotë i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm, z Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor
Fjalimi i plotë i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm, z Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Per&...
MPJ
Zëvendëskryeministri për "EurActiv" Thaçi: Kosova gjithnjë më afër të ardhmes evropiane
Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së ...