563 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla sot në Ankara takohet me ministrin Çavuşoğlu
28 Dhjetor 2020 Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka nisur sot vizitë...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla po vazhdon rindërtimin e kapacitetit diplomatik dhe funksional të Republikës së Kosovës
Në vazhdën e angazhimeve për reformë të brendshme dhe fuqizim të kapaciteteve të brendshme të strukturave të Ministrisë ...
MPJ
Qytetarët nga diaspora me vendbanim në Kosovë nuk i nënshtrohen testit PCR
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe Ministria e Shëndetësisë njoftojnë qytetarët tanë nga diaspora, ...
MPJ
Njoftim me rëndësi për mërgimtarët tanë që kanë marrë rrugën për Kosovë
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës po ndjek me vëmendje zhvillimet në pikëkalimet kufitare mes Sllovenisë e Kroacis&...
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për bashkëpunim ndërkufitar midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut
Marrëveshja financiare trepalëshe mes Bashkimit Evropian, Republikës së Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut për programin e Bashk&...
MPJ
Kosova dhe BE koordinohen për sigurimin sa më parë të vaksinës kundër Covid-19
Republika e Kosovës në bashkëpunim të ngushtë me Komisionin Evropian po angazhohet intensivisht që të sigurojë sa më par&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Katarit për Ditën Kombëtare
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës ...
MPJ
MPJD njofton opinionin publik dhe diasporën në lidhje me ngarkesat e shkaktuar në sistemin e shërbimeve konsullore
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës njofton opinionin publik dhe diasporën se ditëve të fundit ka pasur ngarkesë ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla priti në takim lamtumirës Shefin e OSBE-së Jaan Brathu
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi sot një takim lamtumirës me Shefin e deritanishëm t&...