4363 - Single_lajmi | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
  • SHARE
  • PRINT

Ministrja Gërvalla pret në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Federici


Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, së bashku me ministrin e Ministrisë së Mbrojtjes, z.Armend Mehaj, kanë pritur sot në takim në ambientet e Ministrisë së Jashtme, komandantin e Forcave paqeruajtëse në Kosovë (KFOR) gjeneralmajorin Franco Federici.

Ministrja Gërvalla falënderoi komandantin e KFOR-it, për kontributin e jashtëzakonshëm që kanë dhënë  trupat e KFOR-it për Kosovën dhe të gjithë qytetarët e saj, në drejtim të ruajtjes së paqes dhe stabilitetit për më tepër se dy dekada.

Gjatë takimit, ministrja e ka njoftuar komandantin Federici me prioritetet e politikës së jashtme si dhe ka theksuar përkushtimin e Qeverisë së Kosovës, për të forcuar sundimin e rendit dhe ligjit.
Në takim është diskutuar edhe lidhur me bashkëpunimin midis Qeverisë dhe KFOR-it si dhe për situatën aktuale të sigurisë në vend.

Foto Galeria