Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
MPJD dënon dhunën e ushtruar ndaj presidentit venezuelas, Juan Guaido

Prishtinë, 14 shkurt 2020 - Ministria e Punëve të J…

06 February 2020

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin austriak, i kërkon ndihmë për të ndalë fushatën e Serbisë

Prishtinë, 6 shkurt 2020 -  Ministri i Punëve të Ja…

06 February 2020

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin Heldt, me Gjermaninë bashkëpunim të gjithanshëm

Prishtinë, 5 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme …

05 February 2020

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin Sakar, konfirmohen raportet e mira me Turqinë

Prishtinë, 5 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Ja…

05 February 2020

MPJ
Kosova dhe Britania e Madhe do të kenë raporte të shkelqyeshme edhe pas Brexit-it

Prishtinë, 5 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme …

05 February 2020

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin Orlando

Prishtinë, 5 shkurt 2020 – Ministri i Punëve t&eum…

05 February 2020

Deputetët e Kuvendit saudit njihen me zhvillimet në Kosovë11.02.2020Rijad, 11 shkurt 2020 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Rijad, z.Lulzim Mjeku zhvilloi të martën një takim me deputetë në Kuvendin (Mexhlis...më shumë
Ambasadori Abazi vendosi kurorë me lule për të ndëruar të rënët gjatë luftërave 20.11.2019Canberra, 20 nëntor 2019 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Canberra, z.Hajdin Abazi, mori pjesë në ceremoninë e përvjetshme që organizohet...më shumë
Njoftim- Ditë Pushimi14.02.2020Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri njofton të interesuarit se me rastin e Festës së Ditës së Pavarësisë së Republikës së...më shumë
“Mbrëmjen Kosovare” në Luksemburg 15.10.2019Luksemburg, 12 tetor 2019 - Në festivalin e njohur të filmit CinEast Festival në Luksemburg, Ambasada e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me...më shumë
Ambasadori Cana takoi zëvendës-ndihmës sekretarin amerikan, Palmer12.02.2020Sofje, 10 shkurt, Ambasadori i Republikës se Kosovës nw Sofje, Edon Cana është takuar me zëvendës-ndihmës sekretarin e shtetit amerikan, Matthew Palmer.më shumë
Njoftim mbi shërbimet konsullore 24.10.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Pragë njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës dhe të gjithë bashkëatdhetarët...më shumë
Meshë për paqen në Kosovë dhe botë, në zemër të Parisit31.05.2019Ndërtesa 400 vjeçare e njohur si Hoteli kombëtar i Invalidëve, priti përmbi 500 të ftuarit dhe 110 instrumentistët e koristët e Filharmonisë së...më shumë
Republikës së Kosovës i shtohen edhe dy Konsullata të reja në Gjermani17.12.2019Hamburg, dhetor 2019 – Republika e Kosovës, gjatë dhjetorit, ka hapur edhe dy Konsullata të Përgjithshme në Republikën Federale të Gjermanisë. më shumë
Ambasadori Greiçevci takoi Anke Gerrits nga organizata “Care for Kosovo Kids”, dhurohet donacioni20.01.2020Hagë, 8 janar 2020 - Ambasada e RKS-së kishte organizuar shitjen e disa prodhimeve dhe ushqimeve vendore, mjete të dedikuara për qëllimin e kësaj organizate.më shumë
Ambasadori Shpend Kallaba vizitoi qytetin Eger të Hungarisë 05.02.202005 Shkurt 2020,Ambasadori Shpend Kallaba vizitoi qytetin Eger të Hungarisë, ku takoi Kryetarin e Bashkisë të këtij qyteti z. Ádám Mirkóczki,...më shumë
Ambasadorja Haxhitasim i dorëzoi letrat kredenciale Presidentit të Italisë06.12.2019Romë, 5 dhjetor 2019 – Ambasadorja Lendita Haxhitasim ka dorëzuar Letrat Kredenciale te Presidenti i Republikës së Italisë, z.Sergio Mattarella, duke u akredituar si...më shumë
Njoftim rreth virusit korona për shtetasit e Kosovës që jetojnë në Japoni06.02.2020Më 30 janar 2020, Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka shpallur Koronavirusin emergjencë globale, ndërkaq më 1 shkurt 2020 në Japoni ky virus...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadori Hysa mori pjesë në konferencën “Mali Zi Kreativ”10.10.2019Podgoricë, 9 tetor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Podgoricë, Ylber Hysa, mori pjesë në konferencën \"Mali Zi Kreativ”, të...më shumë
Ambasadori Dedaj takoi ministrin e Brendshëm të Maqedonisë së Veriut 03.02.2020Shkup, 31 Janar 2020 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Shkup, z.Gjergj Dedaj, është takuar me ministrin e e Punëve të Brendshme të...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Takimet lamtumirëse të Ambasadores Rudi në Panama30.09.2019Panama, 30 shtator 2019 - Ambasadorja e parë e Republikës së Kosovës në Panama, znj. Zana Rudi, e cila ka shërbyer në këtë mision diplomatik që nga...më shumë
Ambasadori Gashi u prit nga kryetarja e kryeqedrës së Senegalit 29.01.2020Prishtinë, 28 janar 2020 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, z.Ramadan Gashi, i shoqëruar nga diplomati z.Sami Halili, është takuar me kryetaren e...më shumë
Komunikatë e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Tiranë04.12.2019Tiranë, 3 dhjetor 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë dëshiron të falënderoj popullin e Kosovës për solidaritetin e treguar pas...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasadori Kastrati në pritjen e Presidentit Pahor dhe Kryeministrit Sharec për trupin diplomatik04.02.2020Lubjanë, 31 janar 2020 - Ambasadori Avni Kastrati i shoqëruar nga bashkëshortja Afërdita, mori pjesë në pritjen e organizuar për trupin diplomatik nga Presidenti i...më shumë
Tryezë të rrumbullakët mbi Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijëve05.12.2019Stockholm, 4 dhjetor 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Stockholm dhe Save the Children - Suedi, organizuan një tryezë të rrumbullakët mbi Ligjin...më shumë
Ambasadori Dugolli u prit nga kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme i Parlamentit të Turqisë13.02.2020Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme i Kuvendit të Madh të Turqisë, z.Volkan Bozkır ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së Kosovës,...më shumë
Në Bernë u mbajt Sesion Informues “Klima e Investimeve në Kosovë”05.07.2019Bernë, më 22 qershor 2019 – Në lokalet e Ambasadës të Republikës së Kosovës në Bernë u zhvilluar Sesioni Informues “Klima e Investimeve...më shumë