494 - Misionet | Ministria e Puneve te Jashtme

Ambasadat e Republikës së Kosovës

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U MILANO

G. Lavdim Morina, Konzul

Milano Via G. B. Pirelli,30, 20124 MI.

+39026704804

+393923768140

consulate.milano@rks-gov.net

lavdim.morina@rks-gov.net

 

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U ŽENEVI

G. Ramadan Avdiu, Generalni Konzul

Adresa: Rue de Lausanne 63, 1202 Genève, kati i 3-të;

+41 22 734 27 34

+41 22 734 27 32

 

Broj za hitne pozive: +41 788 582 401

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U NJU JORKU

Gđa. Teuta Sahatqija, Generalni Konzul

801 Second Avenue, Suite 301, New York NY 10017

+1 212 949 1400

+1 212 949 1403

consulategeneral.ny@rks-gov.net

visa.newyork@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

http://www.ambasada-ks.net/us/

Broj za hitne pozive: +1 11 6 466 708 662

 

 

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U STAMBOLU

Mrs. Saranda Osmani,  Konzul

Vali Konağı Cad. No: 74 D 3/Nişantaşı, İstanbul

+90 212 234 82 62

+90 212 234 82 61

consulategeneral.ist@rks-gov.net

visa.ist@rks-gov.net

saranda.osmani@rks-gov.net;

http://www.ambasada-ks.net/tr

Broj za hitne pozive: +90 5329 548 870

 

 

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U MINHENU

G. Naser Idrizi, Generalni Konzul,Generalkonsulat der Republik Kosovo

Ehrenbreitsteinerstr. 28 80993 München

+49 89159861720

+49 891598617219

generalconsulate.munich@rks-gov.net

naser.idrizi@rks-gov.net

 

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U STRAZBURU

Mission Chief

Znj. Mimoza Ahmetaj - Ambassador

Consulat Général de la République du Kosovo à Strasbourg

4 Allée Spach - 67000 Strasbourg

Tél. : +33 (0)3 88 23 54 38 

consulate.strasbourg@rks-gov.net

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U ANKARI

G. Ali Kamberi, Konzul

HIRFANLI SOKAK 14/02 Gaziosmanpaşa Çankaya/Ankara

+903124467053

+903124467054 (Komuniciranje Sa Strankama)

embassy.turkey@rks-gov.net

ali.kamberi@rks-gov.net;

http://www.ambasada-ks.net/tr/

Broj za hitne pozive: +90 5336 497 374

 

 

MISIONI DIPLOMATIK I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË LUBLANË

G. Petrit Hajdari, Konsull

Dvorec Sela, Zaloška 69/1000 Ljubljana, Slovenia

+ 386 (0)1 541 54 10

+ 386 (0)1 541 54 11

petrit.hajdari@rks-gov.net;

embassy.slovenia@rks-gov.net;

Numri emergjent: +386 41 694 899

 

 

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U CRNOJ GORI

G. Blerim Xhemajli, Drugi Sekretar

Moskovska 2-B, 81000 Podgorica

+382 (0) 20 226 040

+382 (0) 20 226 041

embassy.montenegro@rks-gov.net

blerim.xhemajli@rks-gov.net

 

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U MAKEDONIJI

G. Agim Krasniqi, Savetnik

Samoilova 136, Shkup Maqedoni

+ 389 (0) 2 32 90 320

visa.skopje@rks-gov.net

embassy.macedonia@rks-gov.net

agim.krasniqi@rks-gov.net

 

 

 

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U SOFIJI

G. Lulzim Rifaj, Konzul

26-30 Bacho Kiro Str. 1000 Sofia, BUL

+359 (0) 298 33 999

+359 (0) 298 35 222

visa.sofia@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

lulzim.rifaj@rks-gov.net

embassy.bulgaria@rks-gov.net

Broj za hitne pozive: +359 2 983 39 99

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U ZAGREBU

Gđa. Ifete Çeku

Trg Kralja Tomislava 8/10000 Zagreb/CRO

+385 (0) 1 482 7742

Consular section phone: +385 (0) 1 482 77 41

+385 (0) 1 482 77 21

visa.zagreb@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

embassy.croatia@rks-gov.net

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BERLINU

Gđa. Leonita Harxhi, Zamenica Konzula

Wall str. 65 D-10179 Berlin

+49 30 240 47 69 11

+49 30 240 47 69 19

visa.berlin@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

Consulate.Berlin@rks-gov.net

Broj za hitne pozive: +49 179 36 70 536

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BERNU

Gđa. Bahrije Hoti, Konzul

Adresa: Zähringerstrasse 25, 3012 Bern

Numri kontaktues: +41 (0) 31 310 06 90

Emailconsulate.bern@rks-gov.net 

 

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BRISELU

Gđa. Jetmira Bërdynaj Shala, Konzul

Embassy of the Republic of Kosovo in Brussels Roger Vandendriesschelaan 38, 1150 Brussels

Tel. +32 2 773 27 30

Fax. +32 2 773 27 09

VoIP. 038 200 77 347

visa.brussels@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

consulate.brussels@rks-gov.net

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BUDIMPEŠTI

G. Korab Mushkolaj, Konzul

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U CIRIHU

Xhafer Ahmeti, ministër këshilltar

Ajmane Veseli, konsull

Adresa: Eugen Huber-Strasse 19a 8048 Zürich

+41(0) 43 343 01 71

+41(0) 43 343 01 73

E-mail: consulate.zurich@rks-gov.net

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U FRANKFURT AM MAIN

G. Ajvaz Berisha, Konzul

Rudolfstraße 13/17, 60327 Frankfurt am Main

+49 (0) 6927133920

+49 (0) 69271339229

consulate.frankfurt@rks-gov.net ajvaz.berisha@rks-gov.net

Broj za hitne pozive: +49 176 681 497 36

 

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U COPENHAGEN

z. Arton Krasniqi, Konsull/Këshilltar

Adresa: Frederiksholms Kanal 4, st.tv 1220 Copenhagen K, DK

Tele: +45 33327155

Mob: +45 50336755

consulate.copenhagen@rks-gov.net
arton.krasniqi@rks-gov.net

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U LONDONU

Vjollca Halimi, First Secretary

8 John Street/London WC1N 2EB

Tel: +44 (0) 20 74051010

consulate.london@rks-gov.net 

Emergency number: +44 7961064763

 

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U PARIZU

Mr. Diamant Kastrati, Consul

diamant.kastrati@rks-gov.net

Mr. Mitat Fejza, Consul

mitat.fejza@rks-gov.net

7, rue de Monceau, 75008 Paris

+33 145 00 02 06

visa.paris@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

consulate.paris@rks-gov.net

http://www.ambasada-ks.net/fr/

Broj za hitne pozive:+33 69 8551 112

 

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U RIJADU

G. Fuad Morina, Savetnik

visa.riad@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U RIMU

G. Ruzvelt Frrokaj, Savetnik

Via Tolmino 12, 00198 Roma/ITA

+39 0685355316

+39 068552212

consulate.rome@rks-gov.net

ruzvelt.frrokaj@rks-gov.net

Broj za hitne pozive: +39 392 376 8140

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U ŠTUTGARTU

G. Kadri Dakaj – Konzul

Johannes str. 47B/70 176 Stuttgart

+49 711 627 677 0

+49 711 627 677 29

consulate.stuttgart@rks-gov.net

Broj za hitne pozive: +49 152 2725 9483

 

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U STOKHOLMU

G. Agron Smakiqi, Konzul

Birger Jarlsgaten 33/se-112 43 Stockholm/SWE

0046 8 614 6863

0046 8 614 6864

consulate.stockholm@rks-gov.net

faton.osmani@rks-gov.net;

Broj za hitne pozive: +46 70 33 89 866/70 263 6595

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U TIRANI

G. Kujtim Hoxha, Treći Sekretar

Rr. Donika Kastrioti, Vila Nr. 6, Tiranë/Shqipëri

+35542 261 650

+35542 261 650

visa.tirana@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

kujtim.hoxha@rks-gov.net

http://www.ambasada-ks.net/al

 
KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U TOKIO

visa.tokyo@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BEČU

G. Imer Lladrovci, Konzul

Goldeggasse 2/13, 1040 Wien

consulate.vienna@rks-gov.net

Broj za hitne pozive: +43 6643 718 604