463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Gërvalla takon kryetarin Arifi në Bujanoc, flasin për bashkëpunim konkret me Qeverinë e Kosovës
Bujanoc, 16 dhjetor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, znj. Donika Gërvalla po viziton sot Luginën e Preshevë...
MPJ
Gërvalla në Londër në takimin e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor: Serbia ka nisur fushatë sistematike për destabilizimin e rajonit
Londër, 13 dhjetor 2021 - Ministrja e Punëve te Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika Gë...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti në takim ambasadoren e Sllovenisë, znj. Benedejčič
Prishtinë, 8 dhjetor 2021 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, priti sot ambasadoren e Republikës ...
MPJ
Gërvalla dhe Xhaçka lansojnë iniciativën e përbashkët për diplomaci kulturore #ColoursofAlbanians
Elbasan, 26 nëntor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika Gë...
MPJ
Gërvalla në takimin e Kartës së Adriatikut: Lufta është kthyer sërish si kërcënim real në Ballkan
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla mori pjesë ...
MPJ
Ministrja Gërvalla takohet me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, z. Gabriel Eskobar
Zagreb, 23 nëntor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika G&...
MPJ
Delegacioni i Kosovës takohet me senatorët amerikanë në Forumin e Sigurisë në Kanada
Halifax, 21 nëntor 2021 - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e shoqëruar nga zëvendëskryeministrja njëher&...
MPJ
Presidentja Osmani dhe ministrja Gërvalla takuan delegacionin e deputetëve gjermanë
Halifax, 21 nëntor 2021 - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe e  Diaspor&...