463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla zhvilloi videokonferencë me homologun nga Saint Vincent dhe Grenadines, Sir Louis Hilton Straker, theksuan nevojën e thellimit të marrëdhënieve dypalëshe
Prishtinë, 26 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj - Stublla, ka zhvilluar një videokonferencë me homologun ...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla takoi ambasadorin Abbott, thekson nevojën e përfshirjes aktive të Mbretërisë së Bashkuar në epilogun e dialogut me Serbinë
Prishtinë, 24 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikë së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, ka ...
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla uron popullin e Guinea-Bissau për Ditën e Pavarësisë
Prishtinë 24 shtator 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republik&...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla takohet me ambasadorin Minxhozi, diskutojnë për mbledhjen e dy Qeverive
Prishtinë, 24 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në një takim zyrtar ambasadorin ...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla takoi ambasadorin Abbott, thekson nevojën e përfshirjes aktive të Mbretërisë së Bashkuar në epilogun e dialogut me Serbinë
Prishtinë, 24 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikë së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, ka ...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla uron popullin e Arabisë Saudite për Ditën Kombëtare
Prishtinë, 23 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj Stublla, në emër të Republikë...
MPJ
Kryediplomatja Haradinaj Stublla priti në takim njoftues Ambasadorin Bencze, falënderon Hungarinë për mbështetje ndaj Kosovës dhe thekson nevojën e thellimit të marrëdhënieve ndërshtetërore
Prishtinë, 22 shtator 2020 – Ministrja Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, t&...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla takoi shefin e misionit belg në Prishtinë, ritheksoi kërkesën për përmbylljen e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës
Prishtinë, 22 shtator 2020 – Ministrja Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, ka ...