463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Kryediplomatja Haradinaj takon ambasadorin italian në Kosovë, kërkon që Italia të vazhdojë të jetë zë i fuqishëm për liberalizimin e vizave
Prishtinë, 21 shtator 2020- Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla e ka pritur në takim informues ambasadorine Italisë n&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Maltës për Ditën Kombëtare
Prishtinë, 21 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikë...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla dhe Ambasadori i Japonisë nënshkuan marrëveshje për ta ndihmuar Kosovën të luftojë COVID-19, pajisje mjekësore japoneze - donacion në vlerë prej 810 mijë eurove
Prishtinë, 21 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla dhe Ambasadori Jorezident i Japonisë në Kosovë, ...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla përshëndet hapjen e Sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Kosova do të shtyjë përpara agjendën e njohjeve dhe synimeve strategjike të saj
Prishtinë, 21 shtator 2020 –  Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB), për shkak të krizës globale të krijuara nga pandemia COVID-19, sot ...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla takoi Konsujt e Nderit të Kosovës në Austri, i falënderon për krijimin e urave të miqësisë midis dy vendeve
Vjenë, 18 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj Stublla, të premten takoi në Vjenë dy ...