463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla bisedoi me Ministrin e Jashtëm irlandez, kërkon që Irlanda të përkrahë njohjen reciproke në kufijtë ekzistues si epilog përfundimtar mes Kosovës dhe Serbisë
Prishtinë, 16 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, zhvilloi sot ...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla uron popullin e El Salvadorit për Ditën e Pavarësisë
Prishtinë, 15 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj - Stublla,  në emër të ...
MPJ
Ministrja Haradinaj pret në takim Shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherit përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovë, kërkon lehtësim në përafrimin e njohjes nga 5-shja e BE-së
Prishtinë 14 shtator 2020 –Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në takimin e parë njoftues, shefin ...
MPJ
Me inicimin e Ministres Haradinaj Stublla, Qeveria miraton vendimin kundër antisemitizmit
Prishtinë 14 shtator 2020 – Me propozimin e Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Sublla, Qeveria e Republikës së ...
MPJ
Kryediplomatja Haradinaj i reagon Gjykatës së Vranjës për padinë ndaj Ragmi Mustafës
Prishtinë 12 shtator 2020- Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla, i ka reaguar zyrtarisht Gjykatës së Vranjë...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla përkujton viktimat e 11 shtatorit 2001 në SHBA, Kosova qëndron gjithmonë pranë dhimbjes dhe fitoreve të miqve të saj
Prishtinë, 11 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, ka ...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla bisedoi me homologen nga Suedia, vlerëson marrëveshjen në Uashington dhe fton BE-në të vendos afat kohor dhe më shumë qartësi në temat e dailogut në Bruksel
Prishtinë, 8 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, t&...
MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla uron popullin e Principatës së Andorras për Ditën Kombëtare
Prishtinë, 8 shtator  2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, në emër të Republik&...