463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla takoi koordinatoren për Zhvillim të OKB-së në Kosovë, znj. Ulrika Richardson
Prishtinë, 2 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, tha të enjten se mbrojtja e të drejtave të ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Kosova ka ndërtuar partneritet të qëndrueshëm me Hungarinë
Prishtinë, 2 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Meliza Haradinaj Stublla, ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Mirënjohje Britanisë për përkrahjen e parezervë për Kosovën
Prishtinë, 1 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, të mërkurën ka pritur n&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla falënderoi Ambasadorin e Turqisë për përkrahjen e Kosovës
Prishtinë, 1 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, t&...
MPJ
MPJD: Vendimi për pezullim nuk i përfshinë as konsujt as ambasadorët
Prishtinë, 1 korrik 2020 - Me qëllim të qartësimit të gjendjes së krijuar pas publikimit të lajmeve të sotme, lidhur me vendimin ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Kryesimi i Gjermanisë me Bashkimin Evropian shënon një moment kthese dhe definimi edhe për proceset e lidhura me Kosovën
Prishtinë, 1 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, deklaroi të mërkurën se kryesimi ...
MPJ
Kosova dhe Arabia Saudite me marrëveshje për shmangien e tatimit të dyfishtë
Prishtinë, 3 korrik 2020 - Marrëveshja në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë ...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla: Avancimi i integrimit të Kosovës në NATO është prioritet i lartë strategjik i yni
Prishtinë, 30 qershor 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Meliza Haradinaj Stublla, pas ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla takoi ambasadoren franceze, rithekson nevojën urgjente të përmbylljes së procesit të liberalizimit të vizave
Prishtinë, 29 qershor 2020 – Kosova dhe Franca kanë raporte të ndërtuara mbi parimet demokratike dhe bashkëpunuese, që e bëjnë shtetin ...