463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Kryesimi i Gjermanisë me Bashkimin Evropian shënon një moment kthese dhe definimi edhe për proceset e lidhura me Kosovën
Prishtinë, 1 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, deklaroi të mërkurën se kryesimi ...
MPJ
Kosova dhe Arabia Saudite me marrëveshje për shmangien e tatimit të dyfishtë
Prishtinë, 3 korrik 2020 - Marrëveshja në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë ...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla: Avancimi i integrimit të Kosovës në NATO është prioritet i lartë strategjik i yni
Prishtinë, 30 qershor 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Meliza Haradinaj Stublla, pas ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla takoi ambasadoren franceze, rithekson nevojën urgjente të përmbylljes së procesit të liberalizimit të vizave
Prishtinë, 29 qershor 2020 – Kosova dhe Franca kanë raporte të ndërtuara mbi parimet demokratike dhe bashkëpunuese, që e bëjnë shtetin ...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla zhvilloi takim me Përfaqësuesin e Përhershëm të Italisë në NATO
Bruksel, 27 qershor 2020 – Roli i Italisë si aleate e qëndrueshme e Kosovës në proceset tona është dëshmi e partneritetit afatgjatë dhe orientimit të përbashkët ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Përkrahja amerikane për avancimin e integrimit të Kosovës në NATO është thelbësore
Bruksel, 27 qershor 2020 – Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë dritë udhëheqëse e Kosovës drejt integrimit në NATO, tha ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla kërkon nga Ambasadorja Britanike në NATO iniciimin e dialogut politik për anëtarësimin e Kosovës në Aleancën Veriatlantike
Bruksel, 26 qershor 2020 – Mbretëria e Bashkuar mbetet aleat yni i përhershëm, në veçanti në fushën e sigurisë. ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla takoi Zëvendës Sekretarin Gjeneral të NATO-s, integrimi në Aleancën Veriatlantike është prioritet strategjik i Kosovës 
Bruksel, 26 qershor 2020 - Integrimi në NATO është një ndër prioritetet strategjike të Kosovës, tha të premten Ministrja e Pun&...
MPJ
Kosova e përmbyll me sukses kryesimin njëvjeçar të SEECP-së
Prishtinë, 25 qershor 2020 – Kosova sot e përmbylli kryesimin njëvjeçar të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës ...