463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla në 21 vjetorin e Çlirimit të Kosovës zhvilloi bisedë telefonike me Matthew Palmer, Medeliene Albright dhe Wesley Clark
Prishtinë, 12 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, me rastin e shënimit të 21 vjetorit të ...
MPJ
Meliza Haradinaj – Stublla: 21 vjetori nga Dita e Çlirimit, është moment nderimi dhe përkulje për çlirimtarët tanë
Prishtinë, 12 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj – Stublla dhe anëtarët e tjerë t&...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla: Zgjatja e dorës së shtetit për diasporën tonë do të bëhet me të gjithë kapacitetin që kemi
Prishtinë, 10 qershor 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.MelizaHaradinaj – Stublla ka pritur sot në takim pune Kryeministrin e Republik&...
MPJ
Tabela me informata rreth kalim transit për bashkatdhetarët që duan të vijnë në Kosovë
Prishtinë, 7 qershor 2020 - Republika e Kosovës e kupton nevojën e shtetasve të saj për të lëvizur lirshë...
MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla nderon Heroinat dhe merr detyrën zyrtare në krye të MPJD-së
Prishtinë, 5 qershor 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj – Stublla, të premten edhe zyrtarisht mori detyren e shefes s&...
MPJ
Kosova rreshtohet me aleatë në përkrahje të demokracisë në Venezuelë
Prishtinë, 5 qershor 2020 - Republika e Kosovës rreshtohet me aleatë për të rikonfirmuar përkrahjen për Asamblenë Kombë...
MPJ
MPJD mundëson korridorin për kalimin e shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Slloveni-Kroaci
Prishtinë, 4 qershor 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës ka arritur sonte marrëveshje mirë...
MPJ
Ministrat Konjufca dhe Schallenberg të kënaqur me miqësinë e vjetër Kosovë-Austri
Prishtinë, 28 maj 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, s&...
MPJ
Ministri i Jashtmë Pacolli u dekorua nga Presidenti Meta me Dekoratën “Nënë Tereza”
Tiranë, 27 dhjetor 2019 – Zëvendës/Kryeministri i Parë i Republikës së Kosovës, njëherësh Ministër ...