463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Gërvalla takon presidentin Meta dhe kryeparlamentaren Nikolla
Tiranë, 18 tetor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ...
MPJ
Ministrja Gërvalla takon krerët e Shtetit të Kuvajtit, nënshkruan memorandum mirëkuptimi në fushën e diplomacisë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, qëndroi sot p&...
MPJ
Gërvalla takon diplomatët e Riadit: Kosova do të bëjë gjithçka që është e mundur për forcim të subjektivitetit ndërkombëtar
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, gjatë vizitë...
MPJ
Gërvalla në Riad takon përfaqësues të Fondit Saudit për Zhvillim, pritet mbështetje për projekte në sektorë të ndryshëm
Në kuadër të vizitës në Arabinë Saudite, Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, znj. Donika ...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti në takim ambasadorin jo-rezident të Kanadasë për Kosovën, z. Bowman
Në ambientet e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, zëvendësministri Kreshnik Ahmeti priti në takim ambasadorin ...
MPJ
Në takim me ministrin e Jashtëm të Arabisë Saudite, Gërvalla kërkon mbështetje për forcim të subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, po zhvillon vizit&...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në takim lamtumirës komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Federici
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ka pritur sot n&...
MPJ
Gërvalla takohet me Presidenten e Komisionit Evropian, flasin për rrugën e Kosovës drejt BE-së
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ka pritur sot ...
MPJ
Ministrja Gërvalla vazhdon takimet bilaterale me kryediplomatë botëror në Nju Jork
Në vazhdën e takimeve në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, ministrja ...