563 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Kosova dhe Kuvajti diskutojnë avancimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla zhvilloi sot, në ambientet e Ambasadës së Kosovës n&...
MPJ
Shteti i Katarit qëndron përkrah Republikës së Kosovës
Shteti i Katarit vazhdon mbështetjen e palëkundur për Republikën e Kosovës. Gjatë takimit që zhvilloi sot në ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla dënon ashpër rikthimin e fushatës kundër Kosovës nga Serbia
11 Janar 2021 Serbia vazhdon fushatën e saj destruktive në raport me Kosovën edhe përkundër zotimeve të bëra, si n&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron për detyrën e re Ministren për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla  ka uruar znj. Olta Xhaçka, me rastin e marrjes së detyr&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla mirëpret nënshkrimin e marrëveshjes për nxitje të investimeve amerikane në Kosovë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka mirëpritur marrëveshjen e nënshkruar me Shtetet e Bashkuara ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla priti homologun italian Luigi di Maio, merr mbështetjen për sigurimin sa më të shpejtë të vaksinës anti-Covid19
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, sot priti në takim Ministrin ...
MPJ
Kosova solidarizohet me Kroacinë, pas tërmeteve të fundit
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Meliza Haradinaj- Stublla, ka reaguar pas të...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla takoi homologun turk Çavuşoğlu, Turqia mbështetë një Kosovë të fortë dhe anëtare të NATO-s si garancë e sigurisë në Evropën Juglindore
28 Dhjetor 2020 Një Kosovë e fortë dhe e integruar në NATO është garancë e sigurisë në Evropën Juglindore, tha t&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla e filloi vizitën zyrtare në Turqi me vendosjen e një kurore lulesh te Mauzoleu i Presidentit Ataturk
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, paraditën e sotme e ...