563 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Omanit për Ditën Kombëtare
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj–Stublla, në emër të Republikës së Kosov&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Republikës së Letonisë për Ditën e Pavarësisë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës ...
MPJ
Kosova e Shqipëria të bashkërendojnë prioritetet e sigurisë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj- Stublla, zhvilloi sot një takim miqësor me z. Fatmir Mediu, Drejtor Ekzekutiv i ...
MPJ
Kërcënimet hibride ruse - serbe janë rrezik për rajonin
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, sot mori pjesë në konferencën e Koalicionit të Lirisë s&...
MPJ
BE të zgjohet nga gjumi, dhe të mbajë Serbinë përgjegjëse për moszbatimin e marrëveshjeve të Brukselit
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, mirëpret deklaratën e Bashkimit Europian, që edhepse me shumë vonesë, riaktualizon &...
MPJ
Kosova të fillojë anëtarësimin në NATO, pastaj të vazhdojë dialogun me Serbinë!
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës reagon ashpër ndaj deklaratave tendencioze të ...
MPJ
MPJD përshëndet zhbllokimin e punimeve në rrugën Deçan-Plavë
Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës përshendet arritjen e marrëveshjes për zhbllokimin e punimeve të rrug&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla priti në takim deputetin Shaip Kamberi, flasin për të drejtat e cënuara dhe nevojat emergjente të shqiptarëve në Serbi
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, sot takoi Kryetarin e Grupit Parlamentar ...
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për bashkëpunim ndërkufitar BE /Kosovë/ Mali i Zi
Prishtinë, 13 nëntor 2020 - Republika e Kosovës nga data 29 nëntor 2020 fuqizon marrëveshjen e financimit me kushtet e veçanta ndë...