579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Kurti dhe Gërvalla takojnë Merkelin: Procesi i Berlinit, alternativa e vetme për bashkëpunim rajonal
Kryeministri i Republikës së Kosovës z.Albin Kurti dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj.Donika Gë...
MPJ
Gërvalla në hapjen e Shkollës Diplomatike, promovon vlerat dhe veçoritë e vendit
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj.Donika Gërvalla, së bashku me kryeministrin e Republikës së Kosovë...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti në SHBA, zhvillon takime me zyrtarë të lartë amerikanë
9 shtator 2021  Në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, zëvendësministri i Pun&...
MPJ
ENA franceze dhe Akademia Diplomatike organizuan trajnim për diplomaci ekonomike dhe publike
Prishtinë, 25 gusht 2021 – Ambasada e Francës, Shkolla Kombëtare e Administratës (ENA) dhe Akademia Diplomatike e Kosovës organizuan dy ditë trajnim ...
MPJ
Njoftim për media lidhur me evakuimin e shtetasve të Kosovës nga Afganistani
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), bënë të ditur se katër shtetasit e Kosovës me ...
MPJ
MPJD vazhdon angazhimin për të ndihmuar evakuimin e shtetasve të Kosovës nga Afganistani
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), është duke vazhduar angazhimin intensiv edhe gjatë ditës së sotme pë...
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për Bashkëpunim Financiar mes Hungarisë dhe Kosovës
Në pajtim me nenin 20 paragrafin 3 të Ligjit për Marrëveshje Ndërkombëtare 04/L-052, pas shkëmbimit të notifikimeve Ratifikohet dhe ...
MPJ
Gërvalla në Dokufest: Diplomacinë kulturore do ta kemi prioritet
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka organizuar një pritje për artistë, staf diplomatik, përfaqësues ...
MPJ
Institucionet e Kosovës janë duke u angazhuar për të ndihmuar evakuimin e shtetasve kosovarë nga Afganistani
Qeveria e Republikës së Kosovës përmes Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) dhe Presidenca e Kosovë...