579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Horizont i ri në marrëdhëniet Kosovë- Emiratet e Bashkuara Arabe
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, priti sot në takim njoftues ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: “Zgjoi” është e vërteta e Kosovës
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, i është gëzuar suksesit të filmit artistik “Zgjoi” / &...
MPJ
Kosova dhe Izraeli vendosën marrëdhëniet diplomatike mes dy shteteve
2 Shkurt 2021   Republika e Kosovës dhe Shteti i Izraelit vendosën dje marrëdhëniet diplomatike mes dy shteteve. Shteti i Izraelit dhe Republika e ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla bëri homazhe te varri i heroines Elfete Humolli
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, të martën bëri homazhe te varri i heroines Elfete Humolli, ...
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për nxitjen e investimeve në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Marrëveshja për  ‘Nxitjen e Investimeve’ në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron shtetin Nauru për Ditën Kombëtare
31 Janar 2021   Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosov&...
MPJ
Me 1 shkurt Kosova dhe Izraeli lidhin marrëdhëniet diplomatike
Republika e Kosovës po hyn në një etapë të re historike me Shtetin e Izraelit. Shtetësia dhe subjektiviteti ndërkombë...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla përkujton viktimat e Holokaustit, krenare për rolin e shqiptarëve në shpëtimin e hebrenjve
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka përkujtuar viktimat e Holokaustit - një prej tmerreve më t&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Kosova është e gatshme për dialog me epilog
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla,  zhvilloi sot një takim me të Dërguarin Special të ...