579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
“Së shpejti edhe në NATO së bashku”: Ministrja Haradinaj-Stublla uron Sekretarin e ri të Shtetit Amerikan
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla, ka uruar Sekretarin e ri të Shtetit Amerikan, z. Antony Blinken. Përmes nj&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Australisë për Ditën Kombëtare
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla priti në takim Ambasadoren e re të Maqedonisë së Veriut
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka pritur në takim Ambasadoren ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Aleanca me Amerikën është e përjetshme dhe e pandryshueshme
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka përgëzuar popullin dhe shtetin mik amerikan për inaugurimin ...
MPJ
Koordinimi trans-atlantik do të sjellë rezultate të prekshme në dialog
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi sot një video-konferencë me z. Peter Beyer, raportues për Kosov&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla bëri homazhe në Reçak: Vendosja e drejtësisë është nderimi i vërtetë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka bërë homazhe në Reçak, për t&...
MPJ
Kosova dhe Turqia me protokoll bashkëpunimi në fushën e arkivave shtetërore
Pas shkëmbimit të notifikimeve të fundit, ka hyrë në fuqi Protokolli për Bashkëpunim në mes Qeverisë së ...
MPJ
Video-mesazh i Ministres Haradinaj-Stublla për përfshirjen e Diasporës në Zgjedhjet e Jashtëzakonshme të 14 shkurtit
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një video-mesazhi, ...
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja trepalëshe për bashkëpunim ndërkufitar Kosovë-Shqipëri
Pas shkëmbimit të notifikimeve të fundit me Komisionin Evropian, ka hyrë në fuqi Marrëveshja financiare trepalëshe mes Bashkimit Evropian, Kosov&...