579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për Bashkëpunim Financiar mes Hungarisë dhe Kosovës
Në pajtim me nenin 20 paragrafin 3 të Ligjit për Marrëveshje Ndërkombëtare 04/L-052, pas shkëmbimit të notifikimeve Ratifikohet dhe ...
MPJ
Gërvalla në Dokufest: Diplomacinë kulturore do ta kemi prioritet
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka organizuar një pritje për artistë, staf diplomatik, përfaqësues ...
MPJ
Institucionet e Kosovës janë duke u angazhuar për të ndihmuar evakuimin e shtetasve kosovarë nga Afganistani
Qeveria e Republikës së Kosovës përmes Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) dhe Presidenca e Kosovë...
MPJ
Gërvalla bisedon me homologen nga Senegali, dakordohen për bashkëpunim ekonomik
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, ka zhvilluar takim virtual me homologen e saj nga Republika e Senegalit, znj. ...
MPJ
MPJD i kushton rëndësi të veçantë marrëdhënieve të Kosovës me Zvicrën
Prishtinë, 2 shtator 2021 – Drejtori i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës ...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, z. Nicholas Abbott
Prishtinë, 31 gusht 2021 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, të martën priti n&...
MPJ
Gërvalla takon përfaqësuesit e shoqatave të diasporës, flasin për institucionalizim të bashkëpunimit
Prishtinë, 28 korrik 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Donika Gërvalla, ...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadoren e Emirateve të Bashkuara Arabe në Kosovë, Alshamsi
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ka pritur sot n&...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në Prishtinë homologun e saj kroat Grlić Radman
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ka pritur në ...