4084 - Single_lajmi | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
  • SHARE
  • PRINT

Ministrja Haradinaj - Stublla uron popullin e Guinea-Bissau për Ditën e Pavarësisë

Prishtinë 24 shtator 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e  Republikës së Guinea-Bissau me rastin e Ditës së Pavarësisë.

Duke shprehur urime të përzemërta për popullin dhe institucionet e këtij shteti me rastin e 47 vjetorit të pavarësisë, ministrja Haradinaj – Stublla tha se Prishtina zyrtare do të angazhohet për krijimin e marrëdhënieve bashkëpunuese me shtetin e Guinea-Bissau.

Pavarësia e Republikës së Kosovës është njohur nga Republika e Guinea-Bissau më 10 janar të vitit 2011.

 

 

 

 

Foto Galeria