463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Gërvalla priti në takim ambasadoren e re rezidente të Sllovenisë Benedejqiq
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, priti në takim ...
MPJ
Ministrja Gërvalla takon shefin e ri të Zyrës Diplomatike të Belgjikës z.Sassel
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, ka pritur sot në takim shefin e ri të Zyrë...
MPJ
Gërvalla takohet me ambasadoren finlandeze, flasin për bashkëpunim dypalësh
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ka pritur sot n&...
MPJ
Gërvalla dhe Osmani nënshkruajnë marrëveshje për bashkëpunim të diasporës së Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj. Donika Gërvalla, po merr pjesë në mbledhjen e përbashkët ...
MPJ
Zv.ministrja Gashi takoi Sekretarin Shtetëror Sztáray, për Kosovën është thelbësore avancimi në proceset integruese euro-atlantike
Prishtinë, 16 shtator 2021 - Zv.ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Liza Gashi, priti ...
MPJ
Gërvalla në Selanik: Kosova e vendosur në rrugën drejt BE-së, nuk është në kërkim të strukturave konkurruese
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, po merr pjesë ...
MPJ
Zv.ministrja Gashi në Konferencën ‘Women in Foreign Policy’ në Shkup, vë në pah fuqizimin e gruas kosovare në politikë
 Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj. Liza Gashi ka marrë pjesë sot në Konferencë...
MPJ
Kurti dhe Gërvalla takojnë Merkelin: Procesi i Berlinit, alternativa e vetme për bashkëpunim rajonal
Kryeministri i Republikës së Kosovës z.Albin Kurti dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj.Donika Gë...
MPJ
Gërvalla në hapjen e Shkollës Diplomatike, promovon vlerat dhe veçoritë e vendit
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj.Donika Gërvalla, së bashku me kryeministrin e Republikës së Kosovë...