463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Video-mesazh i Ministres Haradinaj-Stublla për përfshirjen e Diasporës në Zgjedhjet e Jashtëzakonshme të 14 shkurtit
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një video-mesazhi, ...
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja trepalëshe për bashkëpunim ndërkufitar Kosovë-Shqipëri
Pas shkëmbimit të notifikimeve të fundit me Komisionin Evropian, ka hyrë në fuqi Marrëveshja financiare trepalëshe mes Bashkimit Evropian, Kosov&...
MPJ
Njoftim mbi regjistrimin për votim përmes postës
Të nderuar bashkatdhetarë, Në përputhje me vendimin për caktimin e datës së zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare q&...
MPJ
Arabia Saudite do të ndihmojë Kosovën në fushën e shëndetësisë
12 Janar 2021 Bashkëpunimi në mes të Kosovës dhe Arabisë Saudite, përfshirë tani edhe në fushën e shë...
MPJ
Kosova dhe Kuvajti diskutojnë avancimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla zhvilloi sot, në ambientet e Ambasadës së Kosovës n&...
MPJ
Shteti i Katarit qëndron përkrah Republikës së Kosovës
Shteti i Katarit vazhdon mbështetjen e palëkundur për Republikën e Kosovës. Gjatë takimit që zhvilloi sot në ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla dënon ashpër rikthimin e fushatës kundër Kosovës nga Serbia
11 Janar 2021 Serbia vazhdon fushatën e saj destruktive në raport me Kosovën edhe përkundër zotimeve të bëra, si n&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron për detyrën e re Ministren për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla  ka uruar znj. Olta Xhaçka, me rastin e marrjes së detyr&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla mirëpret nënshkrimin e marrëveshjes për nxitje të investimeve amerikane në Kosovë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka mirëpritur marrëveshjen e nënshkruar me Shtetet e Bashkuara ...