563 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministri vlerëson raportet e mira me Çekinë, gati të pres kryediplomatin çek në Prishtinë
Prishtinë, 7 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të premten priti në ...
MPJ
MPJD dënon dhunën e ushtruar ndaj presidentit venezuelas, Juan Guaido
Prishtinë, 14 shkurt 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës (MPJD) vazhdon t&...
MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin austriak, i kërkon ndihmë për të ndalë fushatën e Serbisë
Prishtinë, 6 shkurt 2020 -  Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të enjten, priti n&...
MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin Heldt, me Gjermaninë bashkëpunim të gjithanshëm
Prishtinë, 5 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të mërkurë...
MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin Sakar, konfirmohen raportet e mira me Turqinë
Prishtinë, 5 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të mërkurë...
MPJ
Kosova dhe Britania e Madhe do të kenë raporte të shkelqyeshme edhe pas Brexit-it
Prishtinë, 5 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, priti të mërkur&...
MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin Orlando
Prishtinë, 5 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të mërkur&...
MPJ
Në MPJ u bë dorëzim-pranimi i detyres ministrore
Prishtinë, 4 shkurt 2020 – Ministri i ri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të martë...
MPJ
Ministri Pacolli në Berlin: Kërcënimi më i madh për Ballkanin Perëndimor është tregtia e paligjshme e armëve nga shteti serb
Berlin, 31 janar 2020 – Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, njëherësh Ministër i Punëve t&...