579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Gërvalla takon ambasadorin norvegjez, flasin për bashkëpunimin në të ardhmen
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla bashkë me Ministrin e Mbrojtjes  Armend Mehaj,  ka pritur sot n&...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadorin gjerman Jorn Rohde
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, të enjten ...
MPJ
Znj. Donika Gërvalla mori detyrën e Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës
Prishtinë, 23 mars 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gë...
MPJ
Zëvendëskryeministri Tahiri për hapjen e ambasadës në Jeruzalem: Ndër momentet më të rëndësishme në shtet-ndërtimin e Kosovës
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, njëherësh Ministër në Detyrë i Punëve ...
MPJ
Vendoset flamuri shtetëror dhe pllaka në objektin e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Jeruzalem
Bazuar në Marrëveshjen e Uashingtonit të 4 shtatorit 2020, ku zyrtarizohet njohja e ndërsjellë mes Republikës së Kosovës dhe Shtetit ...
MPJ
Deklaratë e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) kërkon nga opinionin publik, por edhe nga media, që të mos bien pre ...
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për shmangien e tatimit të dyfishtë lidhur me tatimet mbi të ardhurat dhe mbi kapitalin dhe për parandalimin e evazionit fiskal
Prishtinë, 17 mars 2021 – Republika e Kosovës ka fuqizuar protokolin ndryshues të marrëveshjes për shmangien e tatimit të dyfishtë lidhur me ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Republikës së Bullgarisë për Ditën e Çlirimit
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka uruar në emër të Republikës së Kosov&...
MPJ
Kosova dhe Shqipëria harmonizojnë kalendarin e aktiviteteve të përbashkëta në diplomacinë publike
Prishtinë, 26 shkurt 2021 - Grupi i Përbashkët Punues i Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikë...