579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për nxitjen e investimeve në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Marrëveshja për  ‘Nxitjen e Investimeve’ në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron shtetin Nauru për Ditën Kombëtare
31 Janar 2021   Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosov&...
MPJ
Me 1 shkurt Kosova dhe Izraeli lidhin marrëdhëniet diplomatike
Republika e Kosovës po hyn në një etapë të re historike me Shtetin e Izraelit. Shtetësia dhe subjektiviteti ndërkombë...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla përkujton viktimat e Holokaustit, krenare për rolin e shqiptarëve në shpëtimin e hebrenjve
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka përkujtuar viktimat e Holokaustit - një prej tmerreve më t&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Kosova është e gatshme për dialog me epilog
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla,  zhvilloi sot një takim me të Dërguarin Special të ...
MPJ
“Së shpejti edhe në NATO së bashku”: Ministrja Haradinaj-Stublla uron Sekretarin e ri të Shtetit Amerikan
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla, ka uruar Sekretarin e ri të Shtetit Amerikan, z. Antony Blinken. Përmes nj&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Australisë për Ditën Kombëtare
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla priti në takim Ambasadoren e re të Maqedonisë së Veriut
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka pritur në takim Ambasadoren ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Aleanca me Amerikën është e përjetshme dhe e pandryshueshme
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka përgëzuar popullin dhe shtetin mik amerikan për inaugurimin ...