579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Me 1 shkurt Kosova dhe Izraeli lidhin marrëdhëniet diplomatike
Republika e Kosovës po hyn në një etapë të re historike me Shtetin e Izraelit. Shtetësia dhe subjektiviteti ndërkombë...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla përkujton viktimat e Holokaustit, krenare për rolin e shqiptarëve në shpëtimin e hebrenjve
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka përkujtuar viktimat e Holokaustit - një prej tmerreve më t&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Kosova është e gatshme për dialog me epilog
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla,  zhvilloi sot një takim me të Dërguarin Special të ...
MPJ
“Së shpejti edhe në NATO së bashku”: Ministrja Haradinaj-Stublla uron Sekretarin e ri të Shtetit Amerikan
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla, ka uruar Sekretarin e ri të Shtetit Amerikan, z. Antony Blinken. Përmes nj&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Australisë për Ditën Kombëtare
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla priti në takim Ambasadoren e re të Maqedonisë së Veriut
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka pritur në takim Ambasadoren ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Aleanca me Amerikën është e përjetshme dhe e pandryshueshme
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka përgëzuar popullin dhe shtetin mik amerikan për inaugurimin ...
MPJ
Koordinimi trans-atlantik do të sjellë rezultate të prekshme në dialog
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi sot një video-konferencë me z. Peter Beyer, raportues për Kosov&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla bëri homazhe në Reçak: Vendosja e drejtësisë është nderimi i vërtetë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, ka bërë homazhe në Reçak, për t&...