587 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për hapjen e pikës së re të përbashkët të kalimit kufitar Krushevë (Kosovë) – Shishtavec (Shqipëri)
Prishtinë, 15 shkurt 2022 – Kanë përfunduar procedurat e brendshme për hyrje në fuqi të Marrëveshje ndryshuese e marrëveshjes nd&...
MPJ
Kryeministri Kurti dhe ministrja Gërvalla pritën në takim Zëvendës Ndihmës Sekretarin e SHBA-së, Gabriel Escobar dhe Përfaqësuesin e Posaçëm të BE-së, Miroslav Lajčák
31 janar 2022 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ...
MPJ
MPJD - Plani Vjetor i mbështetjes financiare të OJQ-ve për vitin 2022
MPJD - Plani Vjetor i mbështetjes financiare të OJQ-ve për vitin 2022 PDF
MPJ
Ministrja Gërvalla fton komunitetin biznesor grek të investojnë në Kosovë
20 Janar, 2022 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika Gërvalla, në ...
MPJ
Ministrja Gërvalla në Athinë takoi homologun e saj Dendias: Njohja e Kosovës do të përbënte një hap historik
Athinë, 20 janar 2022 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika G&...
MPJ
Zëvendësministrja Gashi në EXPO DUBAI 2020, takon përfaqësues të dhjetëra shteteve
11 Janar, 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Liza Gashi në kuadër të vizitë...
MPJ
Zëvendësministrja Gashi në Emiratet Arabe, merr përkrahje për projekte të përbashkëta
10 Janar, 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Liza Gashi po qëndron në vizitë ...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti pret presidentin e Rotary International Dr. Shekhar Mehta
1 shkurt 2022 - Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës z. Kreshnik Ahmeti ka pritur në takim ...
MPJ
Ministrja Gërvalla pret në takim ambasadorin e ri të ShBA-ve Jeffrey Hovenier
Prishtinë,  10 janar 2022 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gë...