Qëndro i lidhur me MPJ

Video Galeria

LIVE EC press briefing Johannes HAHN and Hashim THACIDeputy Prime Minister Hashim THAÇI meets Federica MOGHERINI, EU High Representative for Foreign Affairs and Security PolicyHoxhaj viziton Togon, njohja e Kosovės afėrHoxhaj nė Monako, 2014 ėshtė vit i Kosovės multilaterale Hoxhaj nė Andorra, siguron mbėshtetje pėr aplikimin nė organizata ndėrkombėtareMinistri Enver Hoxhaj gjatė vizitės zyrtare nė Francė. 15 janar 2014Consolidating Kosovo's StatehoodLigjėrata - Londer (IISS) Ministri i Punėve tė Jashtme i Kosovės, Enver Hoxhaj, intervistė ekskluzive pėr shėrbimin qendror tė Radios Evropa e Lirė.Enver Hoxhaj - Ministėr i Punėve tė JashtmeIntervistė me z. Enver Hoxhaj dhėnė Zėrit tė Amerikės - 30.06.2012Ministri Enver Hoxhaj, intervistė pėr Zėrin e Amerikės pas pjesėmarrjes nė seancėn e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė pėr KosovėnMinistri i Punėve tė Jashtme tė Kosovės Enver Hoxhaj, nė njė intervistė pėr Top ChannelMinistri Hoxhaj vlerėson procesin e bisedimeve ndėrmjet mes Kosovės dhe Serbisė, nė “Zėrin e Amerikės”.Intervistė e Ministrit Hoxhaj per korrespodentin e RTV21 ne Nju Jork, Nentor 2011Fjala e Ministrit Hoxhaj nė promovimin e librit “Why Kosovo Still Matters”, tė Denis McShane. Londėr, 19 tetor 2011Inteviste e Ministrit Hoxhaj dhene RTV21Ministri i Punėve tė Jashtme i Kosovės, Enver Hoxhaj, konferencė nė Klubin Kombėtar tė Gazetarėve tė JaponisėEnver Hoxhaj (Kosovo) on the situation in Kosovo - Security Council Media Stakeout 15 September 2011Konferenca e Ministrit te Jashtem pas seances se Keshillit te Sigurimit te OKB-se Intervistė - Enver Hoxhaj Ministėr i Jashtėm i KosovėsEnver Hoxhaj (Republic of Kosovo) - Security Council Media Stakeout 12 May 2011Intervistė me Ministrin e Jashtėm tė Kosovės, Enver Hoxhaj

Buletini i MPJ

Lajme nga Ambasadat