Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Ministrja Haradinaj – Stublla: Kroacia me rol kyç dhe strategjik për të ardhmen Euro-Atlantike të Kosovës
Prishtinë, 14 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj - Stublla, ka zhvilluar sot një video konferencë ...

14 July 2020

MPJ
Përfaqësuesja e femrave do të marrë pjesë në garat zyrtare të FIBA-së
Prishtinë, 14 korrik 2020 - Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka marrë vendim për paraqitjen e Përfaq&...

14 July 2020

MPJ
Dua Lipa sapo la pas të gjitha artistet botërore
Prishtinë, 14 korrik  2020  - Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka ndarë në Instastory lajmin e madh me fansat se kënga ...

14 July 2020

MPJ
Ministrja Haradinaj–Stublla: Kosova mirënjohëse për angazhimin e Çekisë në mbështetje të konsolidimit ndërkombëtar
Prishtinë, 13 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. MelizaHaradinaj -Stublla, ka zhvilluar sot një video konferencë me ambasadorin ...

13 July 2020

MPJ
Ministrja Haradinaj–Stublla dhe ministrja Dumoshi zotohen për dinamizim të diplomacisë publike dhe kulturore
Prishtinë, 13 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. MelizaHaradinaj - Stublla, ka zhvilluar sot një takim pune me ministren ...

13 July 2020

MPJ
Suedia me dokumentar për Kosovare Asllanin
Prishtinë, 13 korrik 2020 - Kosovare Asllani është padyshim një histori suksesi, nga ato që bëjnë çdo shqiptar të ndihet krenar. ...

13 July 2020